TVP zdaniem Mateusza Morawieckiego gwarantuje pluralizm w mediach. Premier zaatakował jednocześnie TVN.. (Zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (Zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Czerwca 2020

Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN

TVP i przetaczająca się przez stację "dobra zmiana" stały się powodem krytyki, niedowierzania, a nawet śmiechu części polskiego społeczeństwa, zwłaszcza tej niesympatyzującej z partią rządzącą. Zdaniem Mateusza Morawieckiego Telewizja Polska jest jednak gwarancją pluralizmu w mediach. Premier skorzystał z okazji i jednocześnie zaatakował TVN.

Morawiecki udzielił niezwykle obszernego wywiadu Wirtualnej Polsce. W rozmowie nie zabrakło, rzecz jasna, nawiązań do kampanii oraz szans na reelekcję kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy, jego dzisiejszej wizyty w Stanach Zjednoczonych, a także osoby Rafała Trzaskowskiego, największego obecnie rywala polityka PiS. Premier został zapytany m.in. o zapowiedzi kandydata Koalicji Obywatelskiej dotyczących likwidacji pionu informacyjnego TVP.

Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzutyAbsurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzutyCzytaj dalej

TVP i "rzeczywistość z innej perspektywy"

Na pytanie, czy dostrzega potrzebę zmian w Telewizji Polskiej, Mateusz Morawiecki odparł: – Staram się mierzyć różne racje i siła medialna po stronie opozycji jest dalece przekraczająca to, na co możemy mieć wpływ jako strona rządząca. Na rynek medialny trzeba też patrzeć pod kątem realnego pluralizmu, bo to jedna z najważniejszych wartości demokracji. Życzyłbym sobie, żeby było więcej obiektywizmu w bardzo wielu telewizjach, gazetach, kanałach internetowych czy radiowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Prezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariusza

Wspomnianym brakiem obiektywizmu premier obarczył oczywiście przede wszystkim TVN. Zdaniem Morawieckiego "poziom odkształcenia rzeczywistości" prezentowany przez konkurencyjną stację "przekracza wszelkie granice". W odpowiedzi dziennikarz Wirtualnej Polski wskazał, że wzajemne przerzucanie winy na TVP i TVN przez posłów partii rządzącej oraz opozycji nie doprowadzi do kompromisu, sugerując, by to Telewizja Polska "wysłała impuls", wprowadzając do stacji pluralizm.

Spytany o pole do poprawy w telewizji, która finansowana jest z podatków obywateli, Mateusz Morawiecki ponownie wskazał jednak TVN. – Trzeba popatrzeć, jak w mediach rozkładają się parytety. Uważam, że TVP musi prezentować też poglądy Polaków, którzy byli do tej pory zupełnie marginalizowani. Liberalno-lewicowe media, szczególnie TVN, mają swój określony profil, są w stu procentach antyrządowe. To niesprawiedliwe i skrajnie nieobiektywne, a TVP stara się pokazywać rzeczywistość z innej perspektywy – mówił w rozmowie z wp.pl.

Wzmożona krytyka TVN-u przez polityków Prawa i Sprawiedliwości zdaje się nie zmierzać ku końcowi. Premier nie uważa ponadto, by TVP przyjęło stanowisko prorządowe, na co, jak twierdzi, ma bardzo wiele przykładów. Pytany o szczegóły, zastrzegł jednak, że zachowa to dla siebie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
    

Źródło: WP