TVP źle oceniana. Wikimedia Commons/KocioŹródło: Wikimedia Commons/Kocio
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Listopada 2020

TVP ma najgorszą opinię w historii, wcześniej jeszcze tak nie było. Wszystko ujawniono, nie jest dobrze

TVP zaliczyło w tym roku znaczny spadek popularności. Wyniki sondażu CBOS wskazują jasno - tak źle jeszcze nie było. Państwowa telewizja nie może cieszyć się już tak wysokim uznaniem, jak chociażby w roku ubiegłym. Pościg o widza przegrywa zarówno z Polsatem jak i TVN-em.

TVP zmaga się z kolejnym problemem - ocena programu nadawanego przez państwową telewizję jest coraz gorsza. Dowodem jest najnowszy sondaż CBOS, który wyraźnie wskazuje, że stacja nie może już poszczycić się tak dużym zaufaniem wśród widzów, jak jeszcze rok wcześniej.

Zaskakująca wpadka w programie na żywo. Robert Mazurek nie odpuścił, gość nagle zaniemówiłZaskakująca wpadka w programie na żywo. Robert Mazurek nie odpuścił, gość nagle zaniemówiłCzytaj dalej

Ocena TVP coraz gorsza

TVP nie od dziś zmaga się z wizerunkowymi problemami. Wpłynęło na to głównie przejęcie władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość i wynikające z tego zmiany, jakie zarządzono w zarządzie państwowej telewizji. "Rewolucja" nowego prezesa Jacka Kurskiego, blisko powiązanego z partią rządzącą, doprowadziła do usunięcia z medium wielu kochanych przez Polaków osobistości. 

Niektórzy zostali zwolnieni, inni z własnej inicjatywy rozwiązali umowy z TVP. Faktem jednak stało się, że na ekranach telewizorów nie mogliśmy już dłużej cieszyć się chociażby "Teleexpressem" z udziałem Macieja Orłosia czy programem "Jaka to melodia?" prowadzonym przez Roberta Janowskiego. Kochani przez Polaków prezenterzy nie byli jednak dla władz TVP nie do zastąpienia. Szybko poradzono sobie z ich brakiem, powołując w ich miejsca osoby, którym nowa linia państwowej telewizji zdawała się nie przeszkadzać.

Łatwe do zauważenia ukierunkowanie w stronę wspierania obozu rządzącego w programach informacyjnych TVP stało się również przyczyną zarzutów o jednostronność dziennikarzy telewizji. Szybko pojawiły się również głosy, że medium stanowi obecnie "tubę propagandową" Prawa i Sprawiedliwości.

Negatywne opinie przełożyły się również na sondaże, a najnowszy z nich wskazuje, że TVP jest obecnie jeszcze gorzej oceniana niż w roku ubiegłym. Negatywna opinia na temat telewizji publicznej zdecydowanie pozostawia w tle jej głównych konkurentów.

Polsat i TVN na czele

Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. "Jeżeli ma pani mózg i potrafi liczyć", gościom puściły nerwyCzytaj dalej

Wg. najnowszego sondażu CBOS, TVP zaliczyła znaczny spadek w kwestii oceny jej programu przez telewidzów. Pozytywnie na temat państwowej telewizji wypowiada się 48 %. Dla porównania, w roku ubiegłym było to aż 56 % ! Tradycyjnie, największą sympatią medium cieszy się wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości - 86 % z nich pozytywnie ocenia programy nadawane przez TVP. 

Wzrosła też liczba osób, którzy negatywnie ustosunkowali się do tegorocznej działalności kanałów nadawanych przez państwową telewizję. 38 % ankietowanych w sondażu CBOS bardzo nisko ocenia TVP, w porównaniu z poprzednim rokiem to wzrost o 6 %. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Od 1 stycznia wchodzi nowy zakaz. Wystarczy zapomnieć się podczas porządków, grozi aż 5 tys. zł kary
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Najwyżej w rankingu plasuje się Polsat, który pochwalić się może 70 %-ową pochlebną opinią na temat nadawanych programów. Zaledwie 10 % osób biorących udział w sondażu źle wypowiedziało się o tej stacji. 

Tuż za Polsatem pojawia się TVN, który spotkał się z pozytywną oceną 57 % ankietowanych w sondażu CBOS. To o punkt procentowy więcej niż TVP mogło poszczycić się w poprzednim roku. Zwolenników stacja ma wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej - 82 % z nich bardzo dobrze ocenia pracę telewizji. 23 % ankietowanych stwierdziło natomiast, że nie podoba im się program nadawany przez TVN. 

Badanie, które zrealizowano na przełomie września i października na liczbie 1133 osób wyraźnie ukazuje znaczący spadek sympatii widzów do TVP. Kierunek obrany przez stację i konsekwentnie utrzymywany w ostatnich latach nie wskazuje, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. 

źródło: wp.pl

Doskonałe wieści, mBank wprowadza spektakularną nowość. Usługa pomoże tysiącom klientówDoskonałe wieści, mBank wprowadza spektakularną nowość. Usługa pomoże tysiącom klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Koronawirus doprowdził do pandemii samotności. Jak można jej zapobiec?
  2. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Oficjalnie. Będzie można skrócić kwarantannę. Jest warunek. UK podało szczegóły dla podróżnych
  7. Naukowcy rozwiązali największą zagadkę Marsa i osłupieli. Gigantyczna katastrofa, chodzi o wodę na planecie