tvp. Kadr z ,,Przepis na życie"Źródło: Kadr z ,,Przepis na życie"
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 19 Lutego 2020

Gwiazda TVP pozwała Państwo i wygrała sprawę: "To przełomowy wyrok". W mediach zawrzało

TVP było dla niej przepustką do kariery. Wykorzystała jednak swoje zasięgi, aby walczyć o zdrowie i czyste powietrze. Katarzyny Ankudowicz pozwała miasto i Skarb Państwa za złą jakość powietrza. Wygrała i otrzymała 10 tys. zł.

- Sąd uwzględnił w całości powództwo przeciwko Warszawie i przeciwko Skarbowi Państwa i zasądził od pozwanych rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa kwotę 10 000 zł (powódka nie domagała się zasądzenia świadczeń na swoją rzecz, tylko na rzecz wskazanego hospicjum – informowała kancelaria.

Rząd wprowadza kolejne podatki po cichu. Złamali regułę, która obowiązuje od ćwierć wiekuRząd wprowadza kolejne podatki po cichu. Złamali regułę, która obowiązuje od ćwierć wiekuCzytaj dalej

TVP dało jej sławę, a ona to wykorzystała

Dla Katarzyny Ankudowicz ma to dwojakie znaczenie. Nie tylko zaznacza, że warto walczyć o swoje, ale ma to dla niej trochę inny wymiar. Chodzi o ochronę środowiska i walki o nie. 

- Sąd w sprawie z powództwa Katarzyny Ankudowicz zasądził solidarnie od pozwanych miasta stołecznego Warszawy oraz Skarbu Państwa reprezentowanego przez Ministra Klimatu i Ministra Aktywów Państwowych na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa w Warszawie kwotę 10 000 zł z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia następnego po dacie uprawomocnienia się - potwierdza rzeczniczka prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie, Sylwia Urbańska.

To nie pierwsza taka sytuacja. W przeszłości z Państwem wygrali w tej kwestii Grażyna Wolszczak, aktor Jerzy Stuhr, dziennikarz Mariusz Szczygieł i tłumacz Tomasz Sadlik. Jednak dopiero po raz pierwszy zostaną ukarane tez władze miasta.

- (…) Sąd uwzględnił (…), że Miasto Stołeczne Warszawa odpowiada za zły stan powietrza na terenie miasta i może zostać rozliczone ze skuteczności swoich działań w tym zakresie. Z tego względu zapadły dzisiaj przed sądem wyrok ma znaczenie precedensowe i z pewnością jest pierwszym takim wyrokiem w Polsce" – podaje kancelaria.

tvp

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ile zarabia Piotr Żyła? Nasz skoczek zapracował na prawdziwą fortunę

2. Renta dla samotnych Polaków. Mają dostać po kilkaset złotych miesięcznie

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świata