TVP. (zd. il.)Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zd. il.)Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Lipca 2020

Był jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowa

TVP otrzymało wiele gorzkich słów od swojego byłego pracownika. Maciej Orłoś w rozmowie z "Onetem" powiedział wprost, co myśli o działalności Telewizji Polskiej. Jego zdaniem dziennikarze zatrudnieni w publicznym mediów uprawiają "polityczną propagandę".

Przypomnijmy, że Maciej Orłoś jest polskim aktorem filmowym oraz prezenterem telewizyjnym. Od 1991 do 2016 roku pracował on w TVP, gdzie prowadził wiele programów. Do 2018 roku mogliśmy zauważyć go w relacjach "Wirtualnej Polski". Obecnie prowadzi on swój własny kanał na platformie YouTube.

Nie tylko Kurski miał unieważnione małżeństwo. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej, ale nikt nie miał świadomościNie tylko Kurski miał unieważnione małżeństwo. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej, ale nikt nie miał świadomościCzytaj dalej

TVP: Maciej Orłoś krytuje Telewizję Polską

W rozmowie z Pawłem Piotrowiczem dla portalu "Onet" Maciej Orłoś odniósł się do pytań zadawanych podczas debaty prezydenckiej organizowanej przez TVP. - Zdarzają się pytania bardzo głupie i beznadziejne, a przykładów nie trzeba daleko szukać, pokazała je choćby druga debata kandydatów na prezydenta w TVP. Pytania były głupie i nieuczciwe po prostu, skoro trzy z pięciu bezpośrednio stanowiły element kampanii wyborczej Andrzeja Dudy - wskazywał dziennikarz.

Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuNieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczuCzytaj dalej

Dla Macieja Orłosia dziennikarze powinni mieć poczucie misji. W rozmowie z "Onetem" wskazał on, że repoterzy powinni być ciekawi, głodni wiedzy oraz pełni krytycznego myślenia. Redaktor deklarował, że przed rządami Prawa i Sprawiedliwości materiały emitowane w "Wiadomościach" TVP nigdy nie zostałyby zaakceptowane przez władze stacji. Porównał on działania niektórych dziennikarzy do prania mózgu.

 - Wielu odbiorców, nieświadomych tych manipulacji, przyjmuje wszystko bezkrytycznie. I już sam ten fakt, pomijając inne sprawy typu rozdawnictwo i sądy, dla mnie tę władzę dyskwalifikuje. Liczyłem, że może po wyborach się to zmieni i zapanuje jakaś równowaga, ale po ich rozstrzygnięciu wiadomo, że nic takiego się nie stanie - deklarował Orłoś dla "Onetu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo poważne ostrzeżenie dla wszystkich Polek i Polaków. Trwa niebezpieczny sezon w polskich lasach, nie chodzi o pożary
2. Proboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywny

TVP musi zmierzyć się ze stanowczą krytyką Macieja Orłosia. Skomentował on również wyniki wyborów prezydenckich dla "Onetu". - Obudziłem się w Polsce opanowanej przez jedną siłę polityczną, co mi się nie podoba, gdyż moim zdaniem działa ona nieuczciwie i manipuluje odbiorcami, choćby przez media publiczne. To się dzieje od dawna, nie tylko w czasie kampanii wyborczej. Uważam, że to niedopuszczalne, karygodne, robione w stu procentach cyniczne, bo trudno sobie wyobrazić, żeby inteligentni dziennikarze nie wiedzieli, w czym biorą udział. W końcu dają zgodę na to, by manipulować ludźmi i robić im, mówiąc kolokwialnie, wodę z mózgu - tłumaczył były pracownik Telewizji Polskiej. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z TVP z Teleexpressu z 31.08.2016

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w PKP. Dotkną tysięcy Polaków. Podróżowanie polskimi pociągami nie będzie już jak kiedyś
  2. Nieoficjalne: rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego. Oznaczałby ogromne zmiany i ograniczenia
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

Źródło: [Onet "Maciej Orłoś: życie poza telewizją istnieje" 17.07.20 Paweł Piotrowicz]