TVP debata prezydencka. YuoTube / TVP InfoŹródło: YuoTube / TVP Info
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 18 Czerwca 2020

Mocne, poważne zarzuty wobec TVP. Dwóch kandydatów na prezydenta nie ma najmniejszych wątpliwości

TVP, organizator wczorajszej debaty, zostało mocno skrytykowane za jej przebieg. Zdaniem kandydatów na prezydenta wydarzenie zostało ustawiona pod Andrzeja Dudę. Szczególne kontrowersje budzą pytania zadawane przez prowadzącego Michała Adamczyka.

Telewizja Polska, jeszcze zanim odbyła się sama debata, była krytykowana za pomysł na jej przeprowadzenie. Spore kontrowersje wzbudziła zmiana regulaminu, pozwalająca na przerywanie uczestnikom ich wypowiedzi, gdyby w ocenie prowadzącego odpowiadali niezgodnie z tematem pytania.

Zatrważające nagrania z polskiego miasta. Samochody i lokale toną pod wodą, sytuacja jest coraz gorszaZatrważające nagrania z polskiego miasta. Samochody i lokale toną pod wodą, sytuacja jest coraz gorszaCzytaj dalej

Trzaskowski i Bosak krytykują TVP

W mocnych słowach o wczorajszej debacie wypowiedział się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak. - Debata w TVP była ustawiona i tendencyjna, to stracona szansa na dyskusję, podczas której Polacy czegoś by się o nas dowiedzieli - przekonywał podczas porannej konferencji prasowej. Zdaniem Bosaka w trakcie debaty prezydenckiej powinny zostać poruszone zagadnienia kryzysu gospodarczego, polityka zagraniczna oraz kwestie obronności. - Na szczęście mamy jeszcze inne stacje, rozgłośnie radiowe, czy prasę i apeluję do nich o prawdziwą debatę - dodał. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Dramatyczne odkrycie w Bałtyku. Kąpiel może mieć porażające skutki

Bardzo negatywnie prezydencką debatę TVP ocenił również Rafał Trzaskowski. Przypomnijmy, w jego przypadku opisywaliśmy dzisiaj zgłaszane przez sztab poważne zarzuty o manipulowanie widzami za pomocą złego wykadrowania kandydata PO na prezydenta. Zdaniem Cezarego Tomczyka Trzaskowski był celowo kadrowany nie na "wprost". Tomczyk twierdzi, że musiał osobiście interweniować o kierownika planu debaty prezydenckiej. Dopiero wtedy kandydat PO został skadrowany tak jak pozostałych 10 uczestników.

Wątpliwości Trzaskowskiego budził także dobór tematów. - Dyskutowaliśmy o problemach, które dzisiaj nie są problemami podstawowymi, najważniejszymi w momencie, kiedy wychodzimy z epidemii – skomentował prezydent Warszawy na czwartkowej konferencji prasowej. Jego zdaniem Telwizja Polska oraz PiS są "kompletnie oderwani od rzeczywistości".

Zdaniem wielu komentujących debatę internautów pytania zostały dobrane idealnie pod budowaną przez sztab Andrzeja Dudy narrację, opartą o wojnę światopoglądową i tematy z tym związane. Największe kontrowersje wywołało pytanie o kwestie przygotowania dzieci do pierwszej komunii świętej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie
  2. Otwock i Legionowo odcięte od świata. Wszystko płynie. Tak źle nie było od dawna
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka
    

Źródło: Radio Zet