TVP Wiadomości. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Maja 2020

TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować

TVP w ostatnim wydaniu Wiadomości zaskoczyło wielu widzów. To, w jaki sposób przedstawiono najnowszy film braci Sekielskich, pozostawia wiele do życzenia. Do głosu dopuszczono jedynie prymasa Polski. Wygłosił on niecodzienne oświadczenie. Jak sam tłumaczy, chce stanąć w obronie dobrych księży.

W sobotę na ręce Polek i Polaków przekazano kolejną część trylogii o pedofilii w Kościele Katolickim. "Zabawa w chowanego" w ciągu weekendu zgromadziła przed ekranami całą rzeszę widzów. Dzięki braciom Sekielskim temat zaniechań ze strony rządu oraz duchownych ponownie ujrzał światło dzienne. Został też podchwycony przez wiele mediów. Jednym z nich jest telewizja publiczna. To, co przedstawiono w ostatnim wydaniu Wiadomości, zaskakuje.

Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówNie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówCzytaj dalej

TVP info: Poruszający materiał w sprawie najnowszej produkcji braci Sekielskich

Opinia publiczna postanowiła wypunktować kontrowersyjne działania Telewizji Polskiej. Zdaniem zawiedzionych wyemitowanym materiałem, brakowało w nim podstawowych informacji. Nie podano bowiem nawet nazwisk autorów produkcji. Pominięto też niewygodne dla Kościoła wątki. Nie przedstawiono nawet tytułu filmu, który w ostatnich dniach zgromadził aż 4 miliony widzów. Zamiast tego widzowie stacji mogli zapoznać się z nietypowym stanowiskiem prymasa Polski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę
2. Grillowanie w tym jednym miejscu z bardzo surową karą. Grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności

W najnowszym wydaniu Wiadomości wyjaśniono, że Kościół prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz wyeliminowania zjawiska pedofilii. Jak twierdzą jego przedstawiciele, działania te podejmują również przez wzgląd na ratowanie wizerunku "dobrych księży". Następnie wyemitowano 2-minutowe wystąpienie arcybiskupa Polaka.

"Historie z filmu nie są prawdą o zdecydowanej większości księży. Nie możemy pozwolić na to, by skandaliczne przypadki przekreśliły dobro, które jest w Kościele. W zdecydowanej większości księża i siostry zakonne to ludzie z powołania, sumiennie wypełniający swoje obowiązki. Ścigamy sprawców również po to, by stanąć po stronie dobrych księży i wraz z nimi pomagać wszystkim wiernym w odkrywaniu bożej miłości" - mówił Wojciech Polak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
  4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
  5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
  6. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych 1000+ na wakacje. Porażająca opinia eksperta

Źródło: [Wiadomości]