TVP doczekało się reakcji Borysa Szyca
Źródło: Wikimedia Commons/Beax
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lutego 2020

Borys Szyc ostro odpowiedział TVP. Wstrząsające słowa o walce z chorobą

TVP opublikowało głośny materiał dotyczący Kingi Rusin. Wspominając o "pseudoelitach", Telewizja Polska postanowiła przypomnieć chorobę alkoholową Borysa Szyca. Aktor nie pozostał dłużny. "Jesteście chorzy, ale to można leczyć".

W bardzo szczerym wpisie zamieszczonym na Facebooku Borys Szyc wspomina swoją walkę z chorobą alkoholową, która została mu wypomniana w niedawnym materiale "Wiadomości" TVP.

"Leżałem na kanapie bez sił, po wielodniowym piciu, po wielu latach picia, pozbawiony już sił i bliski śmierci. Na dworze był piękny, ciepły dzień a ja ryczałem z bezsilności. Ale tliła mi się głowie jakaś lampka. Chcę żyć. Nie chce tak umrzeć", czytamy we wspomnieniach aktora.

W porażająco nieskrępowany sposób artysta wspomina, że trawiony chorobą alkoholową zmierzał ku śmierci. "Kilka lat wcześniej przeżyłem atak padaczki. Później kolejny i kolejny. Zmierzałem w czarną dziurę, w którą zazwyczaj wkłada się trumnę. Mówię Wam, tam jest strasznie. Tam jest naprawdę źle. Tam jest ciemno, zimno i tak samotnie, że trudno to opisać słowami".

Krystyna Pawłowicz wściekła na proces z Owsiakiem. Zapadł wyrok, słono zapłaci za swoje słowaKrystyna Pawłowicz wściekła na proces z Owsiakiem. Zapadł wyrok, słono zapłaci za swoje słowaCzytaj dalej

TVP skrytykowane przez Borysa Szyca. "Czekam, aż walniecie w swoje DNO"

"Musiałem uderzyć w swoje dno. A każdy alkoholik ma to dno gdzieś indziej. Ale pragnąłem żyć i kochać. Być kochanym. Nie widzieć już strachu w oczach moich bliskich. Nie widzieć wstydu, nie mieć więcej tego ohydnego poczucia winy. Chciałem być kimś, komu można zaufać", dodaje Borys Szyc w swoim wpisie.

Wspomina, że "alkoholicy to mistrzowie kłamstwa i manipulacji", którzy zrobią wszystko, by tylko móc dalej pić.

Dodaje, że jego terapia trwała 8 lat. Ostatecznie jednak wyrwał sie ze szponów choroby. "Stajesz wreszcie oko w oko z kimś, od kogo tak długo uciekałeś. Kogo nie umiałeś pokochać. Ze sobą. I zrzucasz z siebie ogromne brzemię. A jest nim wszechobecne w życiu alkoholika KŁAMSTWO", pisze Szyc. Odbijając od wspomnianego "kłamstwa", aktor bardzo zręcznie przechodzi do Telewizji Polskiej.

"Drogi Panie Sawicki z TVP! Drogie »wiadomości«", zaczyna. "Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu. Chory nie widzi, że jest chory. Ale po to ma innych wokół, żeby mu to uświadomili. Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła".

Następnie dodaje: "Czekam, aż walniecie w swoje DNO. Tam zaczyna się nowe".

Na koniec aktor postanowił wystosować kilka słów do swoich kolegów po fachu. "Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą »Wiadomości«... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom", kończy Borys Szyc.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

2. Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanie

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc