TVP wprowadziło telewidzów w błąd
Źródło:twitter.com/Hubert Norowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Lutego 2020

TVP przyłapane na kłamstwie? "Na takie rzeczy poszły 2 mld zł"

TVP otrzyma 2 mld zł w ramach rekompensaty dla mediów publicznych. W czwartek Sejm przegłosował ustawę w tej sprawie, a posłanka Lichocka z PiS ozdobiła decyzję posłów pokazaniem środkowego palca opozycji. Pieniądze te zapewne pozwolą Telewizji Polskiej na udoskonalanie swoich programów. Jak na razie telewizja publiczna – czy to omyłkowo, czy w sposób zamierzony – wprowadza w błąd telewidzów.

Telewizja Polska postanowiła przekonać telewidzów o znakomitej kondycji onkologii w Polsce. Na ekranie pojawił się mężczyzna podpisany jako "dyrektor świętokrzyskiego centrum onkologii w Kielcach" prof. Stanisław Góźdź.

Problem polega na tym, że pokazany przez TVP mężczyzna nie jest profesorem Góździem.

Wiadomości TVP poświęciły cały materiał Kindze Rusin. Również nie dowierzamyWiadomości TVP poświęciły cały materiał Kindze Rusin. Również nie dowierzamyCzytaj dalej

TVP oszukuje telewidzów. "Należy im się sprawa sądzie"

Mężczyzna podpisany jako profesor Góźdź przekonywał, że polska onkologia idzie w dobrym kierunku. To zapewne odpowiedź TVP na zarzuty polityków opozycji mówiące o tym, że PiS wolał przeznaczyć wspomniane 2 mld zł na media publiczne, zamiast – zgodnie z propozycją opozycyjnych senatorów – wspomóc nimi osoby chore na raka.

TVP wprowadziło telewidzów w błąd

Internauci są oburzeni. "Za tę manipulację należy się im sprawa w sądzie", czytamy w komentarzach pod postem. Warto dodać, że profesor Stanisław Góźdź, którego nazwiskiem posłużyło się TVP to prawdziwy autorytet w świecie medycyny. Swoją nominację profesorską odebrał z rąk samego prezydenta Andrzeja Dudy.

To jednak nie koniec. Portal "Na Temat" wskazuje, że w "Wiadomościach" zaprezentowano także grafikę przedstawiającą wzrost procentu PKB przeznaczanego na służbę zdrowia. Choć wspomniany wzrost wynosi 1 proc., patrząc na ilustrującą go grafikę, można odnieść wrażenie, że jest niemal trzykrotny.

TVP -- wydatki publiczne na ochronę zdrowia

ZOBACZ TAKŻE:

1. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

2. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News