TVP poza kontrolą KRRiT. Wiadomości TVP
Źródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Lutego 2020

TVP będzie mogło zrobić już dosłownie wszystko. "Brakuje pieniędzy na monitoring"

TVP zostanie pozbawione jakiejkolwiek kontroli. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji twierdzi, że nie może badać rzetelności Telewizji Polskiej przed wyborami, ponieważ brakuje jej na to środków.

Szef KRRiT Witold Kołodziejski jest jednocześnie mazowieckim radnym PiS. To właśnie on pytany o monitoring zasłania się brakiem pieniędzy. Za dowód podaje ostatnie tego typu zlecenie z 2015 roku.

– To był monitoring zlecony na zewnątrz. Kosztował – tylko dwa dni, więcej nie było szans – 100 tys. zł. Więc jeżeli chcielibyśmy monitorować całą kampanię, to cały budżet Krajowej Rady, łącznie z rekompensatą abonamentową, by nie wystarczył – powiedział posłom i posłankom, domagającym się kontroli.

Wiadomości TVP zmanipulowały wypowiedź Piotra Zelta. Aktor odpowiada, jest załamanyWiadomości TVP zmanipulowały wypowiedź Piotra Zelta. Aktor odpowiada, jest załamanyCzytaj dalej

TVP poza kontrolą

"Gazeta Wyborcza" postanowiła zweryfikować rewelacje Kołodziejskiego. Zwróciła się więc do Jana Dworaka, który w tamtym okresie stał na czele KRRiT. Okazuje się, że w argumencie Kołodziejskiego zgadza się wyłącznie kwota. Kontrola, jak tłumaczy Dworak, trwała znacznie dłużej i obejmowała więcej działań. 34 osoby przyglądały się programom TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN 24, Polsat News i TV Trwam przez 19 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał