TVP domniemanym autorem szokującej wiadomości.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Września 2020

Dostali zadziwiającą wiadomość od TVP, nie czekali ani chwili. Wszystko trafiło do sieci

TVP doskonale wpisuje się w narrację proponowaną nas przez partię rządzącą i raz po raz serwuje nam ciekawe teorie dotyczące środowiska osób nieheteronormatywnych. Tym razem organizacja walcząca o prawa osób LGBT otrzymała trudną do uwierzenia wiadomość od dziennikarzy podpisanych jako redakcja TVP3.

Autor wiadomości, powołujący się na dziennikarzy TVP3 Katowice oraz redakcję "Aktualności", zwrócił się do Niezależnego Komitetu Organizacyjnego Śląskiej Manify z prośbą o komentarz przedstawicieli środowiska LGBT wobec projektu wsi Istebna (woj. śląskie), która zamierza ogłosić się "strefą wolną od LBGT".

Zaskakująca wpadka nowej prowadzącej Dzień Dobry TVN w programie na żywo. Nikt nie wiedział, jak zareagowaćZaskakująca wpadka nowej prowadzącej Dzień Dobry TVN w programie na żywo. Nikt nie wiedział, jak zareagowaćCzytaj dalej

"W wielu miejscach organizowane są anty-marsze i chcę, żeby ktoś ze środowiska LGBT się odniósł, tak, by nie było to jednostronny materiał", napisano. Całość, jak twierdzą przedstawiciele organizacji, utrzymana była w uprzejmym tonie. W wiadomości znajdziemy jednak fragment, który wprawił aktywistów w uzasadnione osłupienie.

TVP z zadziwiającą wiadomością

"Chodzi o osobę ze środowiska LGBT, która wyrazi Państwa stanowisko i powie, dlaczego chcecie być traktowani jak reszta społeczeństwa", czytamy w wiadomości podpisanej przez osobę podającą się za członka redakcji TVP. Aktywiści "Śląskiej Manify" nie kryją, że z początku nie mogli uwierzyć w nadesłaną prośbę.

Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulcówWyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulcówCzytaj dalej

Wiadomość redakcji TVP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Na pytanie przedstawiciele śląskiej organizacji odpowiedzieli natychmiast, cytując ustęp z 32. artykułu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, według którego: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne". I dalej: "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".

Tragiczny wypadek, Karol Starsburger musiał reanimować swoją roczną córeczkę Laurę. Dramatyczne wyznanieTragiczny wypadek, Karol Starsburger musiał reanimować swoją roczną córeczkę Laurę. Dramatyczne wyznanieCzytaj dalej

"Część uprzejmej wiadomości, ale w sumie piękne podsumowanie tego, co się teraz dzieje w Polsce. Jak wy uzasadniacie to, że chcecie być traktowani jak reszta społeczeństwa?", czytamy we wpisie organizacji, która przytoczyła wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na co
  2. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: Facebook/Śląska Manifa