TVP milczy w sprawie tysiąca sympatyków PiS niewpuszczonych na konwencję. Wieści24
Źródło: Wieści24
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Lutego 2020

Niewygodny fakt, który TVP przemilczy. Nawet tysiąc osób mogło zostać oszukanych, godzinami stali na mrozie

TVP transmitowało wczorajszą konwencję Prawa i Sprawiedliwości, na której Andrzeja Dudę ogłoszono oficjalnym kandydatem partii w nadchodzących wyborach prezydenckich. Zapomniano jednak wspomnieć o przeszło tysiącu sympatyków PiS-u, którzy nie zostali wpuszczeni do stołecznej hali EXPO.

Tłum sympatyków Prawa i Sprawiedliwości przyjechał na sobotnią konwencję partii. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło jednak oczekiwania organizatorów. Przeszło tysiąc osób nie zostało wpuszczonych do warszawskiej hali EXPO, gdzie odbywała się konwencja PiS.

– Przejechaliśmy kilkaset kilometrów, czekamy tu od godziny 8 i nie możemy wejść do środka – oburzał się jeden z wyborców partii rządzącej, cytowany przez "Wyborczą". Według danych w podobnej sytuacji mogło znaleźć się nawet 1,3 tys. osób.

Tłum nie miał wątpliwości. "To jest skandal!", krzyczano.

Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścićSuczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścićCzytaj dalej

TVP milczy. Ludzie: "Skandal"

Sympatyków PiS zwieziono z całej Polski. By przewieźć ich do Warszawy, potrzebne było aż 70 autokarów. Organizator imprezy poinformował jednak zebranych, że część z nich nie może wejść do hali, ponieważ brakuje miejsc. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości do wyboru mieli jedynie dwie opcje: rozejść się lub poczekać, aż zostaną wpuszczeni do hali obok, gdzie szykowano telebim.

Część zgromadzonych skorzystała z tej możliwości. Inni, dumnie trzymający plakaty z napisem "Duda 2020", upierali się jednak, że przemawiających Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, Beatę Szydło oraz Andrzeja Dudę koniecznie zobaczyć muszą na żywo.

– Nie damy się stąd przegonić, ponieważ mamy zaproszenia – przekazała "Wyborczej" jedna z sympatyków PiS. I dodała: – Skoro organizujecie państwo imprezę, na którą zapraszacie ludzi z całej Polski, powinniście wcześniej policzyć miejsca na sali. To jest skandal!.

Zdaniem "Gazety Wyborczej" część zgromadzonych miała się odgrażać, że skoro zabrakło dla nich miejsc, w nadchodzących wyborach kilku głosów może zabraknąć samemu prezydentowi.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Autobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeni

5. Pozycja Andrzeja Dudy zagrożona? Drastycznie traci poparcie, ujawniono dowody

6. Książę Harry w żałobie. Była kobietą, którą kochał nad życie, niestety nie żyje