Widzom nie spodobał się zabieg wykorzystany przez TVP. screen Instagram.com/voiceofpoland
Źródło: screen Instagram.com/voiceofpoland
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 15 Listopada 2020

Kolejna kuriozalna wpadka TVP, niekończąca się opowieść. Widzowie jednak teraz nie wybaczą, rozpętała się burza

Producenci The Voice of Poland raczej nie spodziewali się, że to właśnie przez nich TVP znów znajdzie się w ogniu krytyki internautów. Finałowe odcinki nagrywane bym bez udziału publiczności, jednak zdecydowano się na podłożenie do nich nagrań, gdzie słychać oklaski i radość z występów. Efekt? Opinię internautów można opisać jednym słowem: żenujące.

The Voice of Poland to jeden z największych hitów ramówki TVP. Każdy odcinek przyciągał przed ekrany prawdziwe tłumy, jednak to nie tylko zasługa szalenie utalentowanych artystów próbujących przebić się w show-biznesie i otworzyć sobie drzwi do wielkiej kariery. Gwiazdy zasiadające w fotelach jurorskich oaz lubiani prowadzący. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z zamysłem producentów formatu.

Zmarł kardynał Gulbinowicz, który był skazany za czyny pedofilskie oraz współpracę SBZmarł kardynał Gulbinowicz, który był skazany za czyny pedofilskie oraz współpracę SBCzytaj dalej

Wczorajszy — pierwszy z trzech finałowych odcinków — przysporzył TVP sporo trudności. Oczywiście realizacja zamysłu nie należała do najłatwiejszych, jednak jakość wykonania pozostawiała wiele do życzenia. Nie umknęło to widzom, którzy postanowili wyrazić swoje zdanie na oficjalnych kanałach informacyjnych The Voice of Poland.

Odcinki finałowe The Voice of Poland były dla TVP sporym wyzwaniem

Wcześniej poinformowano, iż TVP z racji obecnego zagrożenia epidemiologicznego zdecydowano się na przyspieszenie nagrań odcinków finałowych. Wiązało się to, ze sporymi trudnościami logistycznymi. Kalendarze planów zdjęciowych oraz zobowiązań zawodowych nie pozwoliły na to, by znana i lubiana ekipa prowadząca The Voice of Poland zebrała się w tradycyjnym składzie.

Zabrakło Macieja Musiała oraz Adama Zdrójkowskiego, którzy w związku z innymi zobowiązaniami nie mogli uczestniczyć w nagrywaniu przyspieszonych przez TVP odcinków muzycznego show. Ich miejsce zajął Tomasz Kammel oraz pojawiająca się dopiero od tej edycji, Małgorzata Tomaszewska. To nie brak lubianych serialowych braci, sprawił, że w kierunku show poleciało sporo nieprzyjemnych uwag. Niestety producenci TVP nie stanęli na wysokości zadania.

W oficjalnych wiadomościach przekazywanych przez osoby odpowiedzialne za realizację odcinków przekazano, iż to właśnie z powodu pandemii zdecydowano się na całkowitą rezygnację z publiczności w studio. Znacznie ogranicza to realne niebezpieczeństwo transmisji wirusa. Niestety brak publiczności to brak aplauzu oraz energii, która wielokrotnie potrafi wyciągnąć z artysty zaskakujące pokłady energii oraz pasji.

7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradni7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradniCzytaj dalej

TVP zdecydowało, że żeby nie psuć atmosfery w odbiorze dla widzów przed telewizorami, to dodany zostanie sztuczny dźwięk radości tłumu. Wykonanie zupełnie nie wpisało się w zamysł, a internauci nie zostawili na The Voice of Poland suchej nitki.

Sztuczny aplauz nie przypadł do gustu widzom The Voice of Poland

Chociaż The Voice of Poland od at gromadzi przed telewizorami prawdziwe tłumy i plasuje się w czołówce talent show w kraju, to TVP nie zdecydowało się zainwestować w nieco lepsze efekty dźwiękowe i do materiału z pierwszego finałowego odcinka, jak zauważają sami internauci, podstawiono fragmenty oklasków z poprzednich odcinków. Niestety całość nie wyszła naturalnie i trudno było powstrzymać się od komentarza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Zmiany w systemie egzaminowania kierowców. Będzie wystarczyć 15 minut, by pożegnać prawo jazdy
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

- Wstawki publiczności na poziomie podstawówki. Bardzo źle się to ogląda. Sztuczne oklaski od razu można rozpoznać. Taka teraz technologia, a tak kiepsko to zrobione - cytuje jeden z komentarzy zostawionych na Facebooku The Voice of Poland TeleShow Wirtualna Polska. Niedopasowanie dźwięku do obrazu było wręcz rażące i realne staje się pytanie, czy faktycznie nie byłoby lepiej, gdyby pozwolić na nieswoją ciszę w studio, zamiast po raz kolejny wystawiać TVP na ośmieszenie.

Iskrzyło nie tylko już po emisji finałowego odcinka, również w czasie nagrań dochodziło do dziwnych słowach niesnasek między gwiazdorską ekipą. Mowa tutaj o Tomaszu Kammelu oraz Edycie Górniak.

Prowadzący nie ukrywał, że Edyta Górniak nie należy do jego ulubionych jurorów

Jawne drwiny oraz świadome ignorowanie Edyty Górniak przez prowadzącego Tomasza Kammela nie umknęło chyba nikomu. Prowadzący ewidentnie nie czuje się zaszczycony możnością ogrzewania się w blasku polskiej diwy, która ostatnimi czasy bardziej niż muzyką zajmuje się promowaniem szkodliwych i niepotwierdzonych treści pseudonaukowych. Widzowie TVP zapewne z wypiekami na twarzy obserwowali tę niecodzienną potyczkę w studio The Voice of Poland. Ostatecznie z programu odpadli: Wojciech Lechończak, Michał Bober oraz Marta Bielawska.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z oficjalnego kanału The Voice of Poland w mediach społecznościowych, znaleźć je można pod adresem Instagram.com/voiceofpoland

Źródło: TeleShow / Instagram.com

Rewelacyjna oferta Rossmanna powala na kolana. Kultowe perfumy tańsze o kilkadziesiąt złotych i wiele innych niespodzianek w obecnym okresieRewelacyjna oferta Rossmanna powala na kolana. Kultowe perfumy tańsze o kilkadziesiąt złotych i wiele innych niespodzianek w obecnym okresieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  2. Idealnie chrupiące pieczone ziemniaki w zaledwie 20 min. Szef kuchni zdradził trik, jak zrobić je w ekspresowym tempie
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
  7. Microsoft: Koreańscy i rosyjscy hakerzy atakują firmy produkujące szczepionki przeciw COVID-19