tvp. Twitter.com/MateuszGotzŹródło: Twitter.com/MateuszGotz
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Sierpnia 2020

TVP ma w nosie zakazy i obostrzenia? Zdjęcia i nagrania mówią same za siebie

TVP zorganizowało koncert pielgrzymkowych hitów na Jasnej Górze. Z nagrań jasno wynika, że zupełnie zignorowano przy tym obostrzenia dotyczące maseczek oraz dystansu społecznego.

Tylko w ciągu ostatnich 14 dni w Polsce zanotowano 9631 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Zmarły 142 osoby. Rząd zdecydował również o wprowadzeniu regionalnych obostrzeń w niektórych powiatach.

Dobra decyzja? Agata Duda może zarobić nawet milion złotychDobra decyzja? Agata Duda może zarobić nawet milion złotychCzytaj dalej

TVP organizuje koncert w pandemii

Pandemią kompletnie nie przejmuje się najwyraźniej kierownictwo Telewizji Polskiej, które organizowało koncert pielgrzymkowych hitów na Jasnej Górze. Na koncerie zatytułowanym "Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II" wystapili Rafał Brzozowski, Aleksandra Nykiel, Filip Lato, Anna Wyszkoni, zespół Pectus, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Saris, Davtyan, a także Darek Malejonek, a wszyscy zagrać mają pod batutą Piotra Rubika. - Koncert jest zaproszeniem do wspólnego świętowania. O godz. 21 na Błoniach Jasnogórskich rozpoczniemy modlitwę Apelu Jasnogórskiego, a potem będzie wspólne śpiewanie. Ten koncert to jest właściwie zaproszenie do wspólnego śpiewania piosenek i pieśni, które lubił Jan Paweł II. Kto tylko się identyfikuje z nim, kto chce przeżyć dobrze tę uroczystość wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny i oddać hołd bohaterom sprzed stu lat, myślę, że powinien, jeśli nie fizycznie, to przynajmniej przez pośrednictwo TVP w tym koncercie uczestniczyć - mówił przeor Jasnej Góry w rozmowie z TVP.

Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk WujecJanina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk WujecCzytaj dalej

Na nagraniach z koncertu widać, że wśród publiczności tylko nieliczni noszą maseczki. Nie ma również mowy o zachowaniu dystansu społecznego. 

To nie pierwszy raz, gdy koncert Telewizji Polskiej w trakcie pandemii wywołuje spore kontrowersje. Duże oburzenie wywołał także koncert "Dla Ciebie Mamo" zorganizowany 27 maja tego roku, w szczycie pandemicznej paniki. Koncert transmitowany na żywo z warszawskiego Teatru Polskiego odbył się z udziałem publiczności w momencie, gdy funkcjonował całkowity zakaz organizacji tego typu wydarzeń. O zachowaniu dystansu nie było mowy również na scenie, na której wystepował Zenek Martyniuk wraz z towarzyszącymi mu tancerkami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Tydzień kolumbijski w Biedronce. W bananach upchali 19 kg kokainy

Zasadne były wtedy też pytania o równość wobec prawa, ponieważ gdy koncertem w TVP zupełnie nie interesowały się żadne służby, zwykłym Polkom i Polakom wręczane były kary po 10 000 zł za spacerowanie po mieście. Z kolei w przypadku koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie, błyskawicznie zainteresowała się prokuratura. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Dramat na Pomorzu, są ranni. Wśród poszkodowanych dzieci