TVP znalazło już sposób, jak sprytnie można zrzucić winę na kogoś innego za nieudane wybory i zmarnowane karty do głosowania.. wiadomosci.tvp.pl/screen
Źródło: wiadomosci.tvp.pl/screen
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Maja 2020

Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

TVP znalazło już sposób, jak sprytnie można zrzucić winę na kogoś innego za nieudane wybory i zmarnowane karty do głosowania. Wykorzystano decyzję Platformy Obywatelskiej o wymianie swojego kandydata na Rafała Trzaskowskiego, który ma zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską w walce o urząd prezydenta Polski. To, zdaniem Telewizji Polskiej, ma przyczynić się do fatalnej sytuacji z wydrukowanymi już kartami do głosowania, które zostaną zmarnowane.

W dzisiejszym materiale "Wiadomości" o rezygancji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z kandydatury na urząd prezydenta sugerowano m.in., że została potraktowana przez swoich kolegów z partii instrumentalnie i bez klasy. Do tego dopięto także kwestię wyborów, kopert i bezpieczeństwa Polaków: "Wygląda też na to, że politycy Koalicji Obywatelskiej instrumentalnie potraktowali także troskę o zdrowie Polaków", gdyż opozycja miała twierdzić, że w Polsce nie wolno zorganizować nawet korespondencyjnych wyborów prezydenckich z powodu epidemii i ryzyka przeniesienia wirusa na kopertach wraz z kartami do głosowania, a obecnie planuje zbierać podpisy pod listami poparcia Trzaskowskiego.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

TVP zrzuca winę na opozyję za zmarnowane karty do głosowania

Twórcy materiału w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości" sugerują także, że taka zagrywka polityków PO, była tylko "zasłoną dymną" i celowym działaniem, o czym wspominał też Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS, którego wypowiedzią posłużono się materiale. Wspomniano także o Kidawie-Błońskiej, wytykając jej, że nie dotrwała nawet do dnia głosowania. - Tak łamać obietnicę, to już trzeba naprawdę umieć - dodał Fogiel.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Premier obiecał Polakom wzrost jedno z zasiłków. Dostaniesz niemal o połowę więcej

W materiale mowa także o "zabójczych długopisach i listach poparcia" zamiast "zabójczych kopert", czego chce rzekomo opozycja. "Partia musi bowiem zebrać 100 tys. podpisów, żeby zarejestrować kandydaturę Trzaskowskiego" - słyszymy w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości". Mowa jest również o niegospodarności i wykorzystując ten argument sprytnie uderzono w opozycję, zrzucając na nich winę za konieczność drukowania nowych kart do głosowania. Ma to być wskutek decyzji o zmianie kandydata, poprzez co obecnie wydrukowane już karty trzeba będzie wyrzucić i wydrukować nowe. "Zmarnowane zostaną miliony złotych, które mogły zasilić na przykład szpitale" - słyszymy w materiale w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości".

Jest to odwrócenie uwagi od Jacka Sasina oraz innych działaczy PiS, których wcześniej obwiniano o bezsensowne wydanie pieniędzy. Zarzuty TVP mogą o tyle dziwić, że sugerują, iż na gotowych już kartach nie było daty wyborów. Jeśli termin zostałby wydrukowany, tak czy siak trzeba je zniszczyć, bez względu na listę kandydatów. Jeśli zaś go nie było, podobne rozwiązanie może poważnie dziwić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapłacimy kolejne miliony za wydruk nowych kart wyborczych
  2. Nowe miejsca gdzie można biegać bez maseczki. Świetna wiadomość
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Szpitale zamarły na 2 minuty. Wszyscy stanęli, poruszająca chwila w Europie, łzy napływają do oczu