TVP: hejterzy chcą uczyć elegancji. wiadomosci.tvp.pl
Źródło: wiadomosci.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lutego 2020

TVP bije rekordy żenady. ,,Wiadomości" o Lichockiej, odwrócili kota ogonem

TVP musiało odnieść się do afery związanej z zachowaniem poseł Joanny Lichockiej, która podczas czwartkowego głosowania w Sejmie pokazała w kierunku polityków opozycji środkowy palec. Rzecz prosta: jeśli sprawy nie udało się zamieść pod dywan, należy krzyczeć, że inni narobili jeszcze większego bałaganu.

Lichocka podczas czwartkowych, wieczornych obrad Sejmu pokazała opozycji środkowy palec. Gest znany jest na całym świecie, a jego znaczenie zwykle nie pozostawia wątpliwości. Niestety, po raz kolejny okazało się, że granice absurdu można u nas przesuwać do woli. Bo przecież wspomniany gest nie zawsze musi oznaczać "p*****lcie się". Czasem jest to jedynie "energiczne, wynikające ze zdenerwowania przesuwanie palcem pod okiem".

Przypomnijmy, że do skandalu doszło podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Kilka chwil wcześniej Sejm przegłosował rekompensatę dla publicznych mediów. Rzecz jasna, poseł Lichocka szybko odżegnała się od obrażania opozycyjnych polityków. TVP poszło o krok dalej, nie tylko nie widząc niczego złego w zachowaniu posłanki PiS, ale wskazując również, że na sumieniach krytykujących zachowanie Lichockiej osób ciążą o wiele poważniejsze grzechy.

MBank wpadł na niewyobrażalnie nierozsądny pomysł. Naraził na niebezpieczeństwo tysiące klientówMBank wpadł na niewyobrażalnie nierozsądny pomysł. Naraził na niebezpieczeństwo tysiące klientówCzytaj dalej

TVP: Hejterzy chcą uczyć elegancji

– Po jednym z sejmowych głosowań posłanka wykonała gest, który został odczytany jako obraźliwy. Mimo przeprosin opozycja wykorzystuje sytuację do politycznego ataku i sama nie widzi podobnych wpadek, lub nawet gorszych sytuacji w swoich szeregach – powiedziała prowadząca piątkowe wydanie "Wiadomości" Danuta Holecka.

W materiale TVP zatytułowanym "Hejterzy chcą uczyć elegancji" wskazano, że "przypadkowy gest" Lichockiej jest niczym w porównaniu z zachowaniami opozycyjnych polityków. "Opozycja ma na sumieniu wzbudzanie potężnej nienawiści wśród Polaków, wiele bardzo nieprzyjaznych, agresywnych gestów", usłyszeliśmy.

Portal gazeta.pl przypomina, że autor materiału zaznaczył również, iż Platforma Obywatelska "patrzy przez palce na przemysł pogardy". Wspomniano, że Donald Tusk oraz opozycja od lat w znacznie obrzydliwszy sposób atakują polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem TVP Tusk zawsze "gardził swoimi przeciwnikami politycznymi".

Do "przemysłu pogardy" odniosła się również autorka obraźliwego gestu. Jej zdaniem sugestie, że pokazała środkowy palec osobom chorym na raka to "kolejny przejaw przemysłu pogardy". Przypomnijmy, że senatorowie opozycji proponowali, by blisko 2 mld rekompensaty ustawy abonamentowej, które właśnie przyznano TVP, przeznaczyć na onkologię.

"Natomiast mi samej jest przykro, że mój ruch został wykorzystany do ataku na Prawo i Sprawiedliwość. Chciałam powiedzieć wyborcom, tym wszystkim, do których dotarła ta zmanipulowana wersja wydarzeń – jeśli poczuli się rozczarowani lub urażeni moim zachowaniem i postawą – że nie miałam złych intencji", przekazała Lichocka w rozmowie z TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie

3. 15-latka upuściła telefon do wanny. Stwierdzono zgon

4. Rząd zapewnił jednej z grup zawodowych prezent na walentynki. Wydał 300 mln zł

5. Zakochana w Andrzeju Dudzie fanka nie odpuszcza. Teraz publikuje wiadomości

6. Szczegóły z życia Marty Kaczyńskiej były długo utajnione. Nikt o nich nie wiedział w latach prezydentury jej ojca