TVP. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Marca 2020

TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa

TVP, jak wykazuje Komisja Europejska, skłamało w sprawie rzekomego braku działań Unii wobec sytuacji we Włoszech. Materiał "Wiadomości" przekonywał, że wspólnota "bezradnie rozkłada ręce" w tej sprawie.

"Unia Europejska póki co bezradnie rozkłada ręce i patrzy na to, jak koronawirus zbiera śmiertelne żniwo pośród państw członkowskich", przekonuje materiał "Wiadomości" autorstwa Marcina Szypszaka i Małgorzaty Kałużyńskiej.

W materiale padły słowa szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która przekonywała, że w obliczu epidemii "wszyscy jesteśmy Włochami". Zdaniem autorów "na słowach się jednak kończy". Co więcej, jak przekonują, "Komisja Europejska ze względu na zagrożenie koronawirusem wysyła większość urzędników do domu. Od poniedziałku mają pracować zdalnie".

"Koronawirus obnażył słabość Unii Europejskiej. Bruksela nie przygotowała się do zderzenia z epidemią. Nie zostały wypracowane żadne mechanizmy, które powstrzymałyby wirusa. Ciężar walki spoczywa na barkach krajów członkowskich", czytamy z kolei na profilu "Wiadomości" na Twitterze.

Z ostatniej chwili: Jest druga ofiara śmiertelna wirusa w PolsceZ ostatniej chwili: Jest druga ofiara śmiertelna wirusa w PolsceCzytaj dalej

TVP: Słabość UE i konieczność głębokiej reformy

"Do tej pory wspólnota nie wypracowała żadnych skutecznych metod ani procedur walki z chorobą. Bruksela tłumaczy, że kompetencje zdrowotne nie są objęte unijnym traktatem", słyszymy w materiale Telewizji Polskiej.

Następnie do gry wchodzi Andrzej Potocki, publicysta "Sieci": "Traktatem nie są też objęte kompetencje UE dotyczące wymiaru sprawiedliwości", przypomina. To, rzecz jasna, kolejne nawiązanie do krytyki KE w sprawie reform sądownictwa przeprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz krzywdził niepełnosprawne dziewczynki. Wierni go bronili, “dzieci opętało"
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

"W obliczu toczącego świat koronawirusa Unia Europejska jest bezradna, co po raz kolejny pokazuje jej słabość i konieczność głębokiej reformy", zaznaczają na koniec autorzy materiału.

Do sprawy za pośrednictwem Twittera postanowili się jednak odnieść przedstawiciele Komisji Europejskiej. Jak przekonują, Telewizja Polska po raz kolejny wprowadziła ludzi w błąd."Nie jest prawdą, jak podały »Wiadomości« TVP, że Unia Europejska nie zaoferowała pomocy Włochom i »bezradnie rozkłada ręce«. Komisja Europejska przekaże Rzymowi kilka miliardów euro na pomoc w walce ze skutkami pandemii koronawirusa", czytamy.

Komisja Europejska wytyka kłamstwo TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Kontrowersyjne słowa polityka PiS. “Społeczeństwa się odmłodzą”, zakpił z wirusa?
  4. Zadziwiające zdjęcie ministra zdrowia sprzed lat. Ujawniono, co robił tuż po studiach
  5. Niesamowite nagranie z Włoch. Nie mogą opuszczać domów, więc znaleźli nową rozrywkę
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

Źródło: Twitter.com/Komisja Europejska