tvp
Źródło:East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Lutego 2020

Sejm przekaże 2 mld dla TVP, zamiast dla chorych na raka. Polacy wstrząśnięci

TVP otrzyma kolosalną dotację od Sejmu. Za czasów rządów PiS ma to miejsce po raz trzeci. Opozycja nie dowierzała. Na sali było słychać okrzyki: ,,hańba!".

W poprzednich latach Telewizja Polska otrzymała dwie dotacje: 980 mln i 1,25 mld zł. Były to nadal ogromne kwoty, choć nieco mniejsze. Dlaczego suma jest aż tak duża?

Zakochana w Dudzie kobieta mogła wyrządzić mu większą krzywdę, niż komukolwiek się wydaje. Czy para prezydencka jest bezpieczna?Zakochana w Dudzie kobieta mogła wyrządzić mu większą krzywdę, niż komukolwiek się wydaje. Czy para prezydencka jest bezpieczna?Czytaj dalej

TVP otrzyma 2 mld od Sejmu. Dlaczego?

Autorzy ustawy policzyli też tych, którzy nie zgłosili telewizorów, ale mają do nich prawo. Do tej grupy zaliczają się Ci, którzy ukończyli 75. rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi, czy osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury.

Opozycja nie kryła oburzenia, a wszystko postanowiła skomentować Joanna Lichocka z PiS: ,,Opozycja nie może przeboleć, że media publiczne istnieją i nie są pod pełną kontrolą PO, PSL i Lewicy".

Tydzień temu Senat zagłosował przeciwko dotacji. Komisja Kultury i Środków Przekazu będąc głosem opozycji, poparła stanowisko Senatu. Decyzję miała przedstawić na posiedzeniu Sejmu posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Lichocka od razu zapowiedziała: ,,PiS odrzuci ten wniosek jako mający na celu zniszczenie mediów publicznych".

,,PiS chce przekazać 2 mld zł na swoją telewizję. Potrzebujecie jej, bo boicie się prawdy. Boicie się, że Polacy zobaczą, jak lekceważycie ich problemy. Nie chcecie dać tych pieniędzy na leczenie raka. Ale mam nadzieję, że prezydent Andrzej Duda będzie miał tyle odwagi, żeby pojechać na oddziały onkologiczne i wytłumaczyć chorym, dlaczego nie do nich trafiły te środki" - mówiła do posłów Małgorzata Kidawa-Błońsk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rząd szykuje kolejny program wsparcia. Skorzysta z niego tysiące Polek

2. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News