TVP przeznaczyło blisko 2 mln zł dla zarządu.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Maja 2020

2 mld zł dla Telewizji Polskiej to jeszcze nic. Ujawniono nowe dane

TVP zdecydowało o podniesieniu wynagrodzenia zarządowi - wynika z danych z rocznego sprawozdania telewizji publicznej. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Przypomnijmy, że niedawno prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, na mocy której telewizja publiczna otrzymała blisko 2 mld w ramach rekompensaty z tytułu utraconych opłat abonamentowych. Tym razem kontrowersje może budzić fakt znacznego zwiększenia sumy pieniędzy przeznaczanej członkom zarządu.

Niepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikatNiepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikatCzytaj dalej

TVP przedstawia sprawozdanie za ubiegły rok

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych postanowił przekazać najnowsze dane, które otrzymał od szefa rady Krzysztofa Czabańskiego. Jak wynika z publikacji, wynagrodzenia zarządu za ubiegły rok wzrosły ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Sprawozdanie nie wykazuje jednak, skąd ten wzrost. Kwota wynagrodzenia poszczególnych członków opiewa na kwotę - 2,18 mln zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
2. Ile zarabia się w Rossmannie? Najpopularniejsza w Polsce drogeria wręcza nie tylko gotówkę

Ponadto warto dodać, że w 2019 r. telewizja odnotowała 89 mln zł zysku. - Zysk był możliwy wyłącznie ze względu na wysoką kwotę tzw. rekompensaty przyznanej w trakcie roku obrotowego ustawą sejmową z 2019 r. - ocenił Braun. Rząd przeznaczył na Telewizję Polską kolejno: 980 mln zł, 1,2 mld oraz 1,95 mld.

Warto zauważyć, że z oświadczenia wynika, że jedynie 5 proc. gospodarstw domowych płaci regularnie abonament. "Liczba gospodarstw domowych płacących abonament radiowo-telewizyjny terminowo (lub z opóźnieniem nie większym niż trzy miesiące) spadła do najniższego poziomu w historii i wynosi 700 tys.", czytamy w sprawozdaniu.

Podano także informacje o znacznym spadku przychodów z reklam. Wyniosły one 745 mln zł, o 46 mln mniej niż w roku poprzednim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków. Bardzo ważne słowa

Źródło: dziennik.pl