TVP odniosło się do planu rozwijania oferty programowej stacji na rynku amerykańskim.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Września 2020

TVP ma pewien plan, chcą działać w Stanach Zjednoczonych. Nikt się nie spodziewał

TVP zareagowało na wywołany epidemią koronawirusa lockdown, uruchamiając internetowy kanał TVP ABC Domowe Przedszkole w technologii HbbTV. Przedstawiciele stacji potwierdzili, że doświadczenie zdobyte przy tworzeniu kanału będzie wykorzystane do rozwijania oferty programowej stacji na rynku amerykańskim.

TVP z coraz większym rozmachem poczyna sobie nie tylko na polskim rynku, w czym z pewnością nie przeszkodziły przyznane mediom publicznym 2 mld zł za utracone wpływy abonamentowe. "Wirtualne Media" zwracają uwagę, że od 8 lipca amerykańska Polonia ma dostęp do oferty programowej TVP Info. Kanał mieszkającym w Stanach Zjednoczonych Polakom udostępnia operator DISH Network, a także serwis OTT Sling TV. Wkrótce telewizja informacyjne ma być dostępna ponadto na terenie zarówno Ameryki Północnej, jak i Południowej poprzez internetowe serwisy Telewizji Polskiej.

Kim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? Wielu głowi się od lat, a artystka strzeże prywatności, jak najskrytszej tajemnicyKim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? Wielu głowi się od lat, a artystka strzeże prywatności, jak najskrytszej tajemnicyCzytaj dalej

TVP planuje aktywność w USA

Media publiczne mierzą wysoko. – Planujemy także dalsze poszerzanie oferty programowej oraz rozszerzanie dystrybucji oferty TVP zagranicą – zapowiadał w lipcu, cytowany przez "WM", dyrektor biura dystrybucji Telewizji Polskiej Marcin Klepacki. Portal zwraca uwagę, że TVP Info jest pierwszym kanałem nadawanym w Stanach Zjednoczonych po tym, jak na terenie kraju zakończono dystrybucję TVP Polonia.

Obrazy WTV"Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"Czytaj dalej

Dziennikarze "WM" postanowili wypytać telewizję publiczną o plany dotyczące uruchomienia innych kanałów poza granicami Polski. – W ofercie dla Polonii mamy już kanały takie jak TVP Polonia, TVP Wilno, PolandIN. TVP Info jest dostępne poprzez niekodowany dostęp satelitarny dla widzów w Europie oraz w internecie na całym świecie. Warto też wspomnieć o obecności TVP Polonia i TVP Info w ofertach operatorów kablowych w Europie, a TVP Info w USA w ofercie satelitarnej Dish Network i IPTV Sling TV – wskazano.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie

– TVP produkuje oraz posiada duże zasoby programów z prawami pozwalającymi na szeroką dystrybucję oferty dla dzieci. Naturalne są więc działania mające na celu dotarcie do największej grupy odbiorców, także tych najmłodszych zagranicą. Oferta TVP odpowiada bezpośrednio na duże zapotrzebowanie na wartościowe i bezpieczne dla młodych widzów treści, wyróżniające Telewizję Polską na tle konkurencji, także tej o zasięgach światowych – przekazał publiczny nadawca, pytany, czy Telewizja Polska zamierza dystrybuować TVP ABC na terenie Stanów Zjednoczonych. W przypadku planów dotyczących oferty programowej zostanie wykorzystana technologia zdobyta przy uruchamianiu wspomnianego kanału TVP ABC Domowe Przedszkole.

Jarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenieJarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek idzie w górę. Uda się go uniknąć tylko nielicznym
  2. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  3. Nie żartujemy, Jarosław Kaczyński nagrywa w aplikacji dla młodzieży, na TikToku. Czy już przesadził?
  4. Jarosław Jakimowicz odpłynął razem z Magdaleną Ogórek na wizji w TVP Info. Aż trudno uwierzyć, że padło na antenie
  5. Chętnych do seminariów duchownych coraz mniej, powołań również. Co jest przyczyną?
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źrodło: "Wirtualne Media"