Marian Zembala. TVP Info/10.10.20/ScreenŹródło: TVP Info/10.10.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Października 2020

"Samobójcy". Były minister zdrowia na wizji w TVP Info w ostrych słowach, nikt się nie spodziewał

Były minister Marian Zembala został zaproszony do studia TVP Info. Komentował działania zwolenników teorii antynaukowych. Wprost nazywał ich "idiotami" i "samobójcami". Deklarował, że mamy do czynienia z wojną, ponieważ walczymy o zdrowie i życie Polek i Polaków.

Na wstępie wyjaśnijmy, że Marian Zembala od 2014 roku współpracuje z Platformą Obywatelską. Reprezentował mieszkańców Śląska w sejmiku wojewódzkim. Rok później został awansowany na urząd ministra zdrowia. Zembala z zawodu jest lekarzem kardiologiem. Ekspert wystąpił na antenie TVP Info. Komentował dla publicznego nadawcy protest "koronasceptyków", którzy pandemię uważają za spisek bliżej nieokreślonej grupy. Były członek Rady Ministrów postanowił w ostrych słowach zaapelować do widzów Telewizji Polskiej.

Uwaga! TVN. Walczą od prawie 15 lat o własne mieszkanie. Nie mogą go odzyskać, nieprawdopodobna historiaUwaga! TVN. Walczą od prawie 15 lat o własne mieszkanie. Nie mogą go odzyskać, nieprawdopodobna historiaCzytaj dalej

TVP Info. Były minister Marian Zembala: Nie wolno nam tracić rozumu

Przypomnijmy, że dziś ulicami Warszawy przeszła niewielka demonstracja. Jej uczestnicy wyrażali sprzeciw wobec zaostrzenia obostrzeń. Ich zdaniem maseczka jest "kagańcem", który ma zniewolić Polki i Polaków. Z opinią tą nie zgadza się Marian Zembala, który nazwał protestujących "samobójcami". - Nie ma zgody, nie ma przyzwolenia na takie postawy, dlatego, że gdybyśmy to zaakceptowali to musielibyśmy powiedzieć: tak, my się zgadzamy na samobójstwo z wyboru. A w Polsce nie ma zgody na eutanazję, nie ma zgody i nie będzie przyzwolenia na takie postawy i takie zachowania. Bo ten nieodpowiedzialny, który dzisiaj protestuje, jutro zakazi wielu innych. Nie możemy sobie na to pozwolić - wskazywał Zembala na antenie TVP Info. Chwilę później były minister wskazał, że jesteśmy na wojnie z pandemią, ponieważ trwa walka o życia obywateli Polski.

Córka Jolanty Kwaśniewskiej wiecznie musi się tłumaczyć i nie ma już siły. Córka Jolanty Kwaśniewskiej wiecznie musi się tłumaczyć i nie ma już siły. "Moją ciążą żyje cała Polska" - słowa, które przeszły do historii, przypominamyCzytaj dalej

Gość TVP Info deklarował, maski zapewniają bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko dalszej transmisji wirusa. Apelował, by utrzymywać należyte odstępy oraz dokładnie dezynfekować ręce. - Nie wolno nam tracić rozumu, zwłaszcza teraz, kiedy jest wojna. Tak, pandemia jest wojną, wojną o życie - komentował Marian Zembala. Były Minister, niestety, dopuścił się stygmatyzacji osób chorujących psychicznie. Ocenił bowiem, że zwolennicy teorii spiskowych powinny być umieszczane w szpitalach psychiatrycznych lub izolatoriach. - Stanowcze "nie" dla postaw, które mówią, że pandemii nie ma, że maska nie jest potrzebna. To jest nieodpowiedzialna głupota były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych (oczywiście z szacunkiem dla psychiatrów) albo w izolatoriach, bo znaczy, że coś w ich rozumie jest nie tak - deklarował Marian Zembala na antenie TVP Info.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojący komunikat Ministerstwa Zdrowia na temat zgonów. Co czeka nas w najbliższych tygodniach?
2. Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policję
3. Jest ponad prawem? Marta Kaczyńska przyłapana na gorącym uczynku

Były minister Marian Zembala tłumaczył, że całe społeczeństwo powinno sprzeciwić się nieodpowiedzialnym grupom. Ocenił działania protestujących jako skrajnie nieodpowiedzialnie. Tłumaczył, że jeden zakażony po podobnym proteście może przenieść wirusa na wiele innych osób. - To jest pseudonauka i nieodpowiedzialność i temu musimy wszyscy dać jasny odpór - deklarował Zembala. Dodał również, że zwolennicy teorii spiskowych "To samobójcy". - Proszę ministra zdrowia, żeby tych wszystkich [...] nielekarzy, którzy te herezje wygłaszają, wezwał - do tego ma prawo - i w obecności autorytetów [...] stanowczo przywołał do porządku, zanim nie rozniecą kolejnych pożarów i będzie za późno. Proszę o to bardzo - wskazywał na antenie TVP Info.

Może być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęłoMoże być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jednego podatku być może nie będziesz musieć płacić. Rozszerzono listę osób uprawnionych do zwolnienia z opłaty
  2. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln

Źródło: [TVP Info]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News