TVP. YouTube/Jastrząb Post/07.01.21/ScreenŹródło: YouTube/Jastrząb Post/07.01.21/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Stycznia 2021

TVP odpowiedziało na wulgarne nagranie z urodzin Piasecznego. Co z jego pracą?

Władze TVP właśnie wydały komunikat. Odniesiono się do nagrań z urodzinowej imprezy Andrzeja Piasecznego. Wiemy, że artysta nie straci pracy. Najnowsza edycja „The Voice Senior" została już nagrana i wyprodukowana. Nie wiemy jednak, co z przyszłością twórcy w Telewizji Polskiej.

  • Andrzej Piaseczny w formie żartu powtórzył wulgarne hasła, pojawiające
  • Muzyk nie zostanie usunięty z „The Voice Senior”. Nie podano, czy po emisji show dojdzie do przerwania współpracy
  • „Telewizja Polska nie akceptuje wulgarnych i gorszących zachowań, w tym takich, jakie zaprezentował ostatnio Andrzej Piaseczny” - czytamy w oświadczeniu

„Udział Andrzeja Piasecznego w obecnej, już nagranej i wyprodukowanej edycji »The Voice Senior« związany jest z jego dorobkiem artystycznym wpisującym się w założenia formatu audycji" - czytamy w oświadczeniu władz TVP.

Czy władze TVP ostatecznie przerwą współpracę z Andrzejem Piasecznym?

Telewizja Polska stanowczo potępiła działania jurora muzycznego talent-show. Przypomnijmy, że 6 stycznia w domu artysty odbyła się skromna impreza urodzinowa. 50-latek wraz z Nergalem opublikowali na InstaStories obszerną relację z przedsięwzięcia. 

W spotkaniu wzięła udział niezwykle wąska grupa bliskim. Fani ujrzeli między innymi Adama Darskiego i Majkę Jeżowską.

Adam Darski zachęcił jubilata do wygłupów przed kamerą. Niespodziewanie Piaseczny wypalił - J***ć biedę i bezrobocie. J***ć PiS i Konfederację i wszystkich tam - k***a, co tego mogliśmy usłyszeć. Wokaliście miała wtórować jego menadżerka. - J**ać PiS, j**ać PiS.

Autor zaskakujących deklaracji po dwóch dniach o zajścia wciąż nie skomentował sprawy. Wiele wskazuje na to, że obraźliwe deklaracje miały być formą żartu, jednak TVP zdaje się nieprzekonane tłumaczeniami.

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowaneCzytaj dalej

Telewizja Polska nie akceptuje wulgarnych i gorszących zachowań, w tym takich, jakie zaprezentował ostatnio Andrzej Piaseczny. TVP wyraża ubolewanie, że do takiego poziomu mogła zniżyć się osoba zaproszona do udziału w programie telewizji publicznej” - czytamy w oświadczeniu publicznego medium.

Przedstawiciele spółki zapewniają, że skład gwiazd, biorących udział w programach stacji, wynika z oczekiwań widzów. Publiczny nadawca wytłumaczył, że incydenty z udziałem pojedynczych angażowanych do tych programów artystów nie mogą powodować wstrzymania emisji już nagranego sezonu danego formatu.

„Byłoby to zastosowaniem odpowiedzialności zbiorowej, gdzie za chamski wybryk 1 osoby ukarane zostałyby setki innych uczestniczących w programie i jego przygotowaniu oraz miliony Widzów przed telewizorami” - przekonuje TVP

Działanie Andrzeja Piasecznego zostało uznane z społecznie szkodliwe i nieakceptowalne. Telewizja Polska mówiła o promowaniu mowy nienawiści i afirmacji używania narkotyków, „co oczywiście ma wpływ na decyzje Telewizji Polskiej co do angażowania takich osób do kolejnych produkcji w przyszłości”.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP/Instagram Adam Nergal Darski]