cezary pazura tvp. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?

TVP w swoim stylu zdecydowała się wykorzystać starą anegdotę Cezarego Pazury na potrzebę bieżącej walki politycznej. Po nieprzychylnych słowach Gajosa na temat Jarosława Kaczyńskiego i PiS redaktorzy ruszyli na łowy w poszukiwaniu haków.

Janusz Gajos znany jest ze swojej nieprzychylności wobec polityków PiS. Upust emocjom sławny aktor dał podczas tegorocznego Pol'and'Rock Festival. - Coś takiego, co wykonał... przepraszam za wyrażenie... mały człowiek — jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii, w ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazwało hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo on cię okrada! To coś strasznego, ale to działa - mówił aktor.

Obrazy WTV"Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnieniaCzytaj dalej

TVP atakuje Gajosa

Wypowiedź wywołała lawinę komentarzy. Bardzo nieprzychylnie o sławnym aktorze wypowiadali się politycy PiS. Do ataku ruszyła również TVP, która odnalazła w jednym z materiałów na kanale YouTube Cezarego Pazury fragment poświęcony anegdocie dotyczacej spotkania obu aktorów, gdy Pazura był jeszcze dzieckiem. - I nagle patrzę, idzie mój Janek. Idzie wkurzony w tych białych włosach, hełmofonem się wali po nogach. Ja mówię: Boże, wyśniłem to sobie, że on mnie weźmie na kolana, założy mi ten hełmofon, powie: Czareczku, jak masz na imię.... Znaczy wszystko jedno, ale będzie dla mnie dobry - wspominał Pazura. - I ja z tym pamiętnikiem przecisnąłem się przez te te i biegnę do niego, jako jedyny z tego całego tłumu. Mówię: Janku, Janku – tak jak mnie tata nauczył, kulturalnie – "Janku, Janku, nazywam się Czaruś Pazura, czy mogę Cię prosić o autograf?". A Gajos mówi do mnie: "wyp********" i poszedł - kończy Pazura. Całość utrzymana była w bardzo żartobliwym tonie, jednak, jak przyznał, "kilka dni miał po tym gorączkę".

Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieNa stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieCzytaj dalej

TVP postanowiło wykorzystać anegdotę do ataku na Janusza Gajosa. W obszernym materiale w serwisie TVP.info przytoczyła meteriał w kontekście mocno szkalującym aktora. Takie postępowanie bardzo nie spodobało się Cezaremu Pazurze, który wystosował oświadczenie do mediów w tej sprawie. - Dziennikarz, który dopuścił się tej manipulacji oparł swoją tezę na anegdocie, którą od kilkunastu lat z wielkim powodzeniem opowiadam wszystkim - mówi w oświadczeniu zbulwersowany Pazura. - Jest wybitnym i najwybitniejszym w tej chwili żyjącym polskim aktorem. Nie moją sprawą jest oceniać wolność wypowiedzi i jej granice. Jestem aktorem. Cenię i szanuję wszystkich ludzi. A manipulowanie moimi wypowiedziami, zwłaszcza anegdotą, której integralną, najważniejszą częścią jest puenta, urywanie jej przed puentą (...) jest niegodziwe i na to nie pozwalam - kontynuuje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

Stanowisko w sprawie zabrała również żona i agentka Pazury, która zaznaczyła, że nie wyrażono zgody na dalsze rozpowszechnianie materiału, zwłaszcza w kontekście, w którym używa go TVP. Zapowiedziała również, iż niezaprzestanie rozpowszechniania przez TVP historii spotka się z konsekwencjami prawnymi.

Źródło: Facebook | Cezary Pazura

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażony