tvp. Youtube | Durex PolskaŹródło: Youtube | Durex Polska
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Czerwca 2020

TVP ocenzurowało nawet reklamę. TVN i Polsat nie boją się jej emitować

TVP odmówiła firmie Durex emisji ich najnowszego spotu promującego używanie prezerwatyw. Według informacji do których dotarł portal Wirtualne Media przyczyną odmowy było pojawienie się w niej homoseksualnej pary.

Telewizja Polska powołała się przy odmowie na zapis ustawy o radiofonii i telewizji mówiący o przekazach zawierających "sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich".

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

TVP cenzuruje bezpieczny seks

Telewizja Publiczna ustosunkowała się do zarzutów o cenzurowanie reklam - Na etapie konsultacji z domem mediowym Biuro Reklamy zgłosiło zastrzeżenia do jednej z kreacji planowanej w kampanii. Zastrzeżenie to wynikało w szczególności z dużej ilości skarg widzów, jakie Telewizja Polska otrzymywała na filmy reklamowe zawierające treści intymne. Ostatecznie reklamodawca poinformował nas, że zamierza oprzeć kampanię wyłącznie na kreacji, do której Biuro Reklamy zgłosiło zastrzeżenia. Dotychczasowa opinia została podtrzymana, a dom mediowy poinformował, że nie zamierza zlecać kampanii - napisało TVP w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualne Media.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? Minister właśnie podjął decyzję w sprawie jego ściągania
2. Stało się, żywioł uderzył bez litości. Straty mogą być ogromne, porażające wiadomości obiegły światowe media

Zdania TVP najwidoczniej nie podzieliły TVN i Polsat. Obie stacje zdecydowały się na emisję spotu.

Co ciekawe, zgodnie z tą samą ustawą, na którą powołuje się w swojej odmowie TVP, nadawca publiczny ma w ramach pełnionej misji "służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych". Stosowanie prezerwatyw jest zgodnie z konsensusem naukowym jedną z najważniejszych metod zapobiegania transmisji chorób przenoszonych drogą płciową.

Ocenzurowaną przez TVP reklamę znajdziecie [tutaj].

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatami
  2. Matura 2020 język polski 08.06.2020. Arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Ulewy stulecia czIMGW wydało żółte alerty dla 7 województw. Nadciągają burze z grademekają nas co 5 lat. Winne ocieplenie klimatu

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News