TVP wyemitowało "wywiad" Natalii Kukulskiej z jej zmarłą matką.. (screen - vod.tvp.pl)Źródło: (screen - vod.tvp.pl)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Września 2020

TVP zdecydowało się na krok, jakiego jeszcze nie było. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

TVP zdecydowało się wyemitować "wywiad", w którym Natalia Kukulska przeprowadza rozmowę z jej zmarłą w 1980 roku matką, Anną Jantar. W ten oto nietypowy sposób Telewizja Polska zdecydowała się upamiętnić artystkę podczas trwającego 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

TVP postanowiło uczcić pamięć zmarłej przed 40 laty artystki, publikując dość osobliwy wywiad. Przypomnijmy, że Anna Jantar zmarła w 1980 roku. Szczyt swojej kariery artystka przeżyła w latach 70. 27 grudnia 1979 wyleciała w trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych. Na początku 1980 r. piosenkarka wystąpiła w klubach polonijnych w Chicago i New Jersey. Ostatni raz koncert Jantar zagrała 12 marca w zlokalizowanym w New Jersey klubie "Zodiak".

Opole 2020. Cała prawda o wynikach oglądalności. Czy tłumy na widowni były przekłamane?Opole 2020. Cała prawda o wynikach oglądalności. Czy tłumy na widowni były przekłamane?Czytaj dalej

TVP pokazało "wywiad" Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

W chwili śmierci legendy polskiej sceny muzycznej Natalia Kukulska miała zaledwie cztery lata. Artystka pozostawiła w żałobie również męża, Jarosława Kukulskiego. Para wzięła ślub kościelny 11 kwietnia 1971 roku w kościele pw. św. Anny w Poznaniu. Do stolicy małżeństwo przeprowadziło się rok później. Kukulska wielokrotnie upamiętniała zmarłą matkę, m.in. w trakcie koncertów poświęconych jej twórczości.

Zaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznacznaZaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznacznaCzytaj dalej

Nie inaczej było i w trakcie trwającego festiwalu w Opolu. Jak wskazuje plotkarski portal Pudelek.pl, tym razem wybrano jednak dość osobliwy sposób, by wspomnieć artystkę. Natalia Kukulska nagrała bowiem wywiad ze swą mamą, za którą postanowiła się przebrać. Materiał wyemitowano w trakcie sobotniego koncertu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. A miało być tak pięknie. Klienci Biedronki są wściekli, padły mocne słowa

– To karkołomne, trochę nawet kontrowersyjne, że ja jako Natalia rozmawiam z moją mamą, w którą się wcieliłam. Właściwie rozmawiam sama ze sobą, ale mówię słowami mojej mamy – wskazała wokalistka w rozmowie z dziennikiem "Fakt". Za odpowiedzi Anny Jantar posłużyły nagrane przed laty fragmenty wywiadów, których udzieliła artystka.

Pomysł, trzeba przyznać, dość zaskakujący. Reakcje widzów na materiał TVP były dość zróżnicowane. Jedni nie widzieli w nim nic złego: "Koncert był piękny, wywiad z kochaną Anną sprawił, że dreszcze mnie nie opuszczały i wróciło wiele wspomnień". Inni wskazywali, że proponowana forma budzi pewne wątpliwości. "Mam mieszane uczucia co do tego pomysłu", pisze jedna z komentujących.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czternasta emerytura z dokładną kwotą. Nie każdy dostanie całość, jest limit
  2. Z ostatniej chwili: porażający wypadek na torach. 17-latek wjechał w bok rozpędzonego pociągu
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Źródło: Pudelek.pl