TVP. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Stycznia 2021

Kłopoty TVP, wkrótce otrzymają pozew. "TVP Info powinna być zlikwidowana w pierwszym możliwym terminie"

Władze TVP będą musiały zmierzyć się z kolejnym pozwem. Tym razem jego autorem będzie przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, Cezary Tomczyk. Za pośrednictwem Twittera polityk powiedział wprost, że stacja informacyjna powinna zostać zlikwidowana.

  • TVP Info relacjonowało przebieg protestów w amerykańskim Kapitolu
  • "Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja" - informowało medium na Twitterze
  • Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiedział pozwanie stacji. Padł apel o likwidacje kanału informacyjnego

"Porównywanie opozycji do ludzi z bronią, którzy podkładają bomby to standard w TVP. Zwróciłem się do prawników, aby przygotować pozew przeciwko TVP. TVP Info powinna być zlikwidowana w pierwszym możliwym terminie. To będzie jedna z pierwszych decyzji po wygranych wyborach w Polsce" - czytamy we wpisie Tomczyka.

Kolejne problemy w TVP. Szykuje się kolejny pozew

"Zamieszki na Kapitolu. Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja" - poinformował opinię publiczną zespół TVP Info za pośrednictwem Twittera.

Kontrowersyjny wpis zgromadził ponad kilkaset reakcji i ponad tysiąc cytatów. Pod naporem krytyki redakcja musiała wystosować sprostowanie. 

"W nawiązaniu do pytań wyjaśniamy: szperanie w rzeczach posłów, rzucenie na ziemię Marka Suskiego, wzywanie do blokowania wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków, agresja fizyczna posła Lenza, blokowanie mównicy. To tylko część zachowań przedstawicieli opozycji" - napisano w kolejnym poście.

Pracownikom Telewizji Polskiej najprawdopodobniej chodziło o blokowanie Sejmu podczas słynnego już konfliktu o ustawę budżetową, gdy Prawo i Sprawiedliwość przeniosło obrady do Sali Kolumnowej. Trudno jednak zrozumieć, jak TVP Info porównało strzelaninę do stawiania biernego oporu.

990 zł na pierwsze i drugie, a 1000 na trzecie dziecko. Tysiące Polaków skorzystają z podwyżki Kindergeld990 zł na pierwsze i drugie, a 1000 na trzecie dziecko. Tysiące Polaków skorzystają z podwyżki KindergeldCzytaj dalej

Porównując oba wydarzenia, można dostrzec podstawowe różnice. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wraz z protestującymi Obywatelami RP i Strajkiem Kobiet stosowali, zagwarantowaną w Konstytucji, zasadę biernego oporu. Nikt z manifestujących nie posiadał, ani nie używał broni, a poszczególnym stronom konfliktu nie groziła utrata życia. 

Co więcej, skala przemocy, do jakiej doszło w Stanach Zjednoczonych, zaniepokoiła nawet wiceprezydenta kraju Mike'a Pence'a, który nawoływał zwolenników Donalda Trumpa do rozejścia się. 

W wyniku akcji zwolenników Donalda Trumpa odnotowano 4 ofiary śmiertelne. Podczas protestów opozycji w Polsce, co mogło umknąć TVP, nigdy nie doprowadzono do poważnego uszczerbku na zdrowiu u żadnej ze stron. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter/Cezary Tomczyk]