tvp. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Lipca 2020

Wojna TVP z TVN właśnie rozgorzała od nowa. Telewizja Polska wytacza kolejne działa

TVP postanowiło włączyć się w dzisiejszą wojenkę jaka rozgorzała pomiędzy europosłanką PiS Beatą Mazurek a ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Panie ścięły się dziś rano na Twitterze po tym jak Mazurek zaatakowała TVN sugerując związki stacji z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Mazurek zaatakowała TVN w tweecie dotyczącym odmowy udziału w debacie przez kandydata KO na prezydenta - Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek. - napisała na Twitterze. Odpowiedziała jej Mosbacher zarzucając kłamstwo i określając zachowanie jako "poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków".

Najnowszy sondaż prezydencki. Przed II turą wszystko jest możliweNajnowszy sondaż prezydencki. Przed II turą wszystko jest możliweCzytaj dalej

TVP włącza się do ataku na TVN

Niedługo potem do walki z TVN postanowiła włączyć się Telewizja Polska, publikując obszerny artykuł na temat domniemanych powiązań TVN z WSI - "Związki WSI z powstaniem TVN. O czym nie wie ambasador Mosbacher" - zatytułowano materiał.

Jak twierdzą jego autorzy, do wniosków dotyczących powiązań TVN z WSI można dojść po lekturze wniosków z raportu z likwidacji WSI - "W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej. Celem powołania tego rodzaju działalności miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie" - wskazują autorzy artykułu. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

TVP Info powołuje się również na wygrany przez Antoniego Macierewicza proces - "W 2012 r. Antoni Macierewicz wygrał w sądzie z Mariuszem Walterem, który pozwał polityka za to, że w wywiadzie prasowym przypomniał on o związkach ITI z wojskowymi służbami specjalnymi PRL. Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że na pomysł stworzenia spółki ITI, która uruchomiła telewizję TVN,rząd PRL wpadł w czasie stanu wojennego" - czytamy w artykule - "Macierewicz pytany o twierdzenia raportu z likwidacji WSI odesłał z kolei do wyjaśnień Grzegorza Żemka, byłego dyrektora FOZZ, który przyznał, że był agentem służb wojska PRL. W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie. - dodają redaktorzy TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: TVP Info