TVP Wiadomości. Twitter / TVP / WiadomościŹródło: Twitter / TVP / Wiadomości
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 5 Marca 2020

TVP przekroczyło ostateczną granicę. W tle abonament RTV

TVP zadziwiło absurdalnym materiałem, przygotowanym dla "Wiadomości" przez Macieja Sawickiego. Po tym, jak policja zatrzymała mężczyznę, który miał planować podpalenie siedziby stacji, połączono sprawę między innymi z abonamentem RTV. Wciągnięto w nią także polityków ugrupowań opozycyjnych.

TVP pokazało widzom materiał, który dotyczył bezpośrednio środowego zatrzymania przez policję młodego mężczyzny. Ten chciał rzekomo podpalić gmach stacji, rzucając w niego tzw. koktajlem Mołotowa. W zaprezentowanym klipie nadkomisarz Sylwester Marczak tłumaczył, iż rzeczywiście zabezpieczono przy nim szklaną butelkę, kanister oraz nadpalony materiał. Mężczyzna zostanie najpewniej pociągnięty do odpowiedzialności z art. 160 Kodeksu karnego.

Molestował 8-latkę i wmawiał, że to Molestował 8-latkę i wmawiał, że to "rytuał przed I komunią". Ksiądz dopuścił się obrzydliwych czynówCzytaj dalej

O sprawie informowano oczywiście w programach informacyjnych Telewizji Polskiej. Maciej Sawicki przygotował dla "Wiadomości" obszerny materiał, w którym w dość niespodziewany sposób łączył ze sobą kompletnie odmienne wątki. Od opisania zatrzymania mężczyzny przeszedł bowiem do chwalenia rosnących wpływów TVP.

TVP zadziwia materiałem w "Wiadomościach"

- Telewizja Polska mierzy się nie tylko z fizycznymi atakami. Ostatnie lata to konsekwentna kampania nienawiści wymierzona we władze, pracowników i dziennikarzy TVP - powiedział Sawicki, aby dalej pokazać widzom urywki głośnego ataku słownego na dziennikarkę stacji.

Dalej reporter zaznaczał, że "Telewizja Polska przełamała dotychczasowy monopol medialny i przedstawia wiele niewygodnych faktów, a to wywołuje ataki, także te polityków Koalicji Obywatelskiej". Co zaskakujące, sprawę łączył też z kwestią abonamentu RTV, płaconego przez widzów. Jak stwierdził, wpływy z tego źródła załamały się ze względu na słowa Donalda Tuska, który "nawoływał do jego niepłacenia". Co więcej, w opisie materiału na Twitterze nawiązano także do głośnej sprawy 2 mln zł dla TVP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Niewyobrażalny skandal w popularnej lodziarni. Lepiej uważajcie, konsekwencje mogą być straszne

- Historyczne uroczystości, kino tożsamościowe, sport bez opłat. Oglądalność TVP rośnie, a nasze produkcje dominują na rynku. Stąd apel wielu środowisk o podpisanie przez prezydenta ustawy przyznającej mediom publicznym rekompensatę abonamentową - stwierdzono za pośrednictwem medium społecznościowego w sporym odklejeniu od samej treści klipu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie

Źródło: Wirtualne Media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News