TVP. Jan BIELECKI/East News
Źródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Września 2020

Czołowa dziennikarka TVP przerwała milczenie, zdradziła przykre kulisy swojej pracy. Miała słyszeć przykre słowa, "frustraci, plujący w klawiaturę"

TVP, a w szczególności informacyjne programy Telewizji Polskiej, od czasów transformacji ustrojowej, mierzą się z zarzutami o sprzyjanie rządzącej w danym czasie opcji politycznej. Nie da się ukryć, że krytyka nabrała na sile po 2015 roku, kiedy większość parlamentarną uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. O "hejcie" wiele wie jedna z czołowych dziennikarek stacji. Dominika Ćosić postanowiła opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Od kiedy w 2016 roku stery na Woronicza objął Jacek Kurski, Telewizja Polska mierzy się z coraz poważniejszymi zarzutami o stronniczość a jej dziennikarze - o stosowanie mowy nienawiści. Jedną z osób, które zmierzyły się z tym rodzajem "hejtu", jest Dominika Ćosić. Dziennikarka była korespondentką "Wprost" i "Do Rzeczy", ale dopiero od 4 lat, informacje z Brukseli przekazuje państwowemu nadawcy.

Małgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesieniaMałgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Choć dziennikarze, niepokazujący się fizycznie w studio, zazwyczaj cieszą się mniejszą rozpoznawalnością i, co za tym idzie, są rzadziej krytykowani, Ćosić zdarzyło się mocno oberwać. Po raz pierwszy napisała zupełnie szczerze o słowach, jakie zdarzało jej się słyszeć pod swoim adresem.

Dramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencjęDramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencjęCzytaj dalej

Dziennikarka TVP przerywa milczenie ws. hejtu

- Od dawna chciałam to napisać. Jak każda tzw osoba publiczna dostaję rożnego typu komentarze. Po moim przejściu do TVP wylało się na mnie szambo z chamskimi komentarzami. I tak jest, choć w mniejszym natężeniu do dzisiaj. Żeby było jasne, to nie są oczywiście komentarze merytoryczne, polemizujące z np moimi tezami czy poglądami. Nie. To głównie prymitywne wpisy odnośnie mojego wyglądu, pochodzenia (atakowano nawet mojego nieżyjącego ojca i tego nigdy nie wybaczę) i oczywiście seplenienie - mamy samych logopedów - zaczęła swój wpis dziennikarka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

- Jedno mnie jednak niepomiernie dziwi: te tuzy intelektu nie zrozumiały, że teraz, po czterech latach każdy nowy wysyp hejtu jest dla mnie motorem i motywacją do pracy. Jestem już na tym etapie, że nie przygnębia mnie to, nie boli, nie obniża samopoczucia lecz wręcz odwrotnie: wyzwala rozbawienie lub złość, a złość jest niesamowitą siłą napędową. I tego frustraci, których jedyną pasją i osiągnięciem życiowym jest plucie w klawiaturę nie rozumieją. Pozdrawiam ich naprawdę serdecznie bo dzięki nim stałam się o wiele silniejszym i twardszym człowiekiem niż cztery lata temu - przyznała Ćosić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  2. Koniec aborcji dla zgwałconych kobiet? Pomysł Kai Godek wzbudził mnóstwo kontrowersji
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widok