TVP odpowiedziało członkom Budki Suflera.. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Września 2020

Aż trudno uwierzyć, mocne oskarżenia pod adresem TVP. Artyści są rozgoryczeni, stacja odpowiada

TVP postanowiło odpowiedzieć na słowa członków Budki Suflera, którzy poczuli się wyraźnie zawiedzeni faktem, że nie zostali zaproszeni, by wystąpić podczas festiwali w Opolu, na koncercie upamiętniającym Romualda Lipkę, wieloletniego wokalistę grupy. Zdaniem przedstawicieli Telewizji Polskiej zespół sam odrzucił propozycję występu.

TVP jest jednym z organizatorów wspomnianego festiwalu w Opolu, w ramach którego zaplanowano koncert upamiętniający twórczość Romualda Lipko. Na wydarzenie nie zaproszono jednak Budki Suflera, co wyraźnie uraziło członków zespołu. "W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem »Cisza, jak ta«, poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną [...], oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie", czytamy w liście otwartym grupy.

Poznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęciePoznajecie tę dziewczynkę? Dziś jest jedną z najpopularniejszych kobiet w Polsce, niezwykłe zdjęcieCzytaj dalej

TVP odpowiada Budce Suflera

"Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność. Niniejszym wyrażamy głębokie zdziwienie, zaskoczenie i rozgoryczenie faktem, że Budka Suflera nie została uwzględniona wśród występujących w tym koncercie wykonawców", kontynuowali członkowie Budki Suflera w liście skierowanym m.in. do TVP.

Jarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłościJarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłościCzytaj dalej

Onet wskazuje, że festiwal rozpocznie się 4 września. Gala zapowiadająca program festiwalu "Opole na start" będzie transmitowana w TVP1. Wspomniany koncert "Cisza, jak ta" ma odbyć się w sobotę, 6. września, o godzinie 22.30. Całość zakończy się dzień później koncertem "Scena alternatywna", który obejrzeć będzie można w stacji TVP Kultura. Festiwal Opolski swoimi występami uświetnią m.in. Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz, a także Krzysztof Cugowski, były wokalista Budki Suflera, który, jak wskazuje Onet, teraz odciął się od zespołu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Zrobiła zakupy w Biedronce. Po wyjściu dostała wezwanie do zapłaty dodatkowych 90 zł, powód wprawia w oniemienie

Na list członków grupy odpowiedziała Telewizja Polska. "W odpowiedzi na list panów Tomasza Zeliszewskiego i Mieczysława Jureckiego TVP informuje, że muzycy ci zostali zaproszeni jako goście honorowi koncertu poświęconego pamięci Romualda Lipki. Pierwszy raz w marcu br. z panem T. Zeliszewskim kontaktował się Bolesław Pawica, reżyser koncertu. Ze względu na pandemię prace nad organizacją festiwalu zostały wstrzymane. Po wznowieniu prac i przeniesieniu festiwalu na wrzesień, w sierpniu br. Marek Sierocki, dyrektor artystyczny festiwalu złożył kolejną propozycję udziału w koncercie, ale muzycy również z niej nie skorzystali", przekazano Wirtualnej Polsce, w komunikacie cytowanym przez Onet.pl.

TVP, które jest jednym z organizatorów festiwalu, wskazało, że twórcy wydarzenia postanowili upamiętnić Romualda Lipko poprzez zaprezentowanie całej twórczości artysty, nie tylko utworów napisanych dla Budki Suflera. "Ta koncepcja nie spodobała się członkom zespołu, którzy odmówili występu tego wieczoru na deskach amfiteatru opolskiego", wskazano w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  2. Wykop.pl nabrał się na fake newsa o TVP. Informacja zdobyła stronę główną
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Dramat w centralnej Polsce. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Nikt nie wiedział

Źródło: Onet