Niech nas ktoś uszczypnie. Nauczycielki z TVP wzięły się za biologię, tego jeszcze nie było
Źródło: TVP
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Kwietnia 2020

Niech nas ktoś uszczypnie. Nauczycielki z TVP wzięły się za biologię, tego jeszcze nie było

TVP w obliczu zamknięcia szkół na skutek stanu epidemii, postanowiło emitować własny program edukacyjny. Miał uczyć i bawić, ale niestety, spełnia głównie drugą z wymienionych funkcji, a jego prowadzące w ciągu kilku dni stały się żywymi memami. Do tej pory głośno było o ich niekonwencjonalnych metodach tłumaczenia matematyki. Tym razem na miano hitu internetu zasłużyła lekcja biologii.

Problemy z równaniem 11 + 4, mylenie obwodu koła ze średnicą i opisywanie liczb parzystych, jako tych, które "mają parę" - to mała dawka dotychczasowych "wpadek", prowadzących nowy, edukacyjny program w Telewizji Polskiej. Choć publiczny nadawca z pewnością miał dobre intencje, zabrał się do ich realizacji bez wymaganego przygotowania.

Biedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarciaBiedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarciaCzytaj dalej

 - Tym "z małych wsi, odciętym od internetu" można wciskać kit ? Że obwód to nie obwód tylko średnica, a liczby parzyste, bo pani z panią są parą to i 12 "jest parą". Wciskanie kitu z błędami w paździerzowej oprawie za publiczne pieniądze - niby w czym to ma pomóc? W zajęciu mózgu głupotami? We wciskaniu głupoty – komentowała sprawę Aleksandra Pezda, dziennikarka i publicystka specjalizująca się w edukacji.

TVP uczy biologii

Teraz internet podbija kolejny wycinek, najeżonego błędami programu. Prowadząca lekcję biologii, telewizyjna nauczycielka, na tapetę wzięła różnice między cukrzycą typu 1 i 2. Zachowujemy dokładną transkrypcję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po cichu wprowadza się rozporządzenie, zwiększające liczbę uczestników mszy. Za chwilę wejdzie w życie
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo

 - Dwie typy cukrzycy. Cukrzyca typu 1 to jest u małych dzieci i nastolatków do 13. roku życia i to jest właśnie związane z tym, że nasza śledziona jest uszkodzona - słyszymy.

Każdy, kto kiedykolwiek czytał o różnicach między tymi chorobami, zauważy że prowadząca się myli. Rzeczywiście, jej objawy pojawiają się najczęściej u osób młodszych, niż w przypadku typu 2 - przed 30. rokiem życia. Określenie "cukrzyca młodzieńcza" jest jednak przestarzałe i, nie bez powodu, nieużywane. Co więcej, cukrzyca typu 1 związana jest z uszkodzeniem trzustki, nie śledziony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania