Zbigniew Girzyński kolejną ofiarą Kraśki w TVN24.. Wikimedia Commons/Lukas PlewniaŹródło: Wikimedia Commons/Lukas Plewnia
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Listopada 2020

Kraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarski

Rozmowa Piotra Kraśki z rzecznikiem Komendy Głównej Policji, insp. Mariuszem Ciarką, pokazała nie tylko charakter dziennikarza, ale również problemy, które mają jego rozmówcy z odpowiadaniem na trudne pytania. W dzisiejszym wydaniu "Faktów po Faktach" wyłożył się kolejny polityk - tym razem był to Zbigniew Girzyński z PiS.

Oprócz Girzyńskiego zaproszonym gościem był Paweł Kowal, poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Uczestniczka Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadziliCzytaj dalej

Girzyński kolejną ofiarą Kraśki? Co wydarzyło się w "Faktach po Faktach" w TVN24?

Jeszcze wczoraj Piotr Kraśko ostro obchodził się z rzecznikiem Komendy Głównej Policji, insp. Mariuszem Ciarką, a już dziś zaprosił do studia (wirtualnie) dwóch polityków, by nieco urozmaicić rozmowę. Byli to posłowie Zbigniew Girzyński z PiS i Paweł Kowal z KO

Piotr Kraśko o wiele spokojniej obszedł się z oboma rozmówcami, nie atakując ich w taki sposób, jak czynił to podczas rozmowy z rzecznikiem policji. Nie obyło się jednak bez wpadki. Nawet mimo tego, że rozmowa w parze z drugim gościem zawsze wydaje się prostsza, i tym razem okazało się, że łatwo o powiedzenie czegoś, co po wypowiedzeniu nie brzmi już tak dobrze. 

Kraśko zadał pytanie o protesty Polek i Polaków oraz o ich masowy charakter. Zdenerwowany Giżyński odpowiedział w sposób, którego nikt się nie spodziewał. 

- W dużej mierze też ta skala protestów – szanując osoby, które protestują i manifestują swoje przekonania – bierze się z tego, że ludzie źle znoszą zamknięcie - powiedział poseł PiS na antenie. Odpowiedź zaskoczyła jego rozmówców. 

Paweł Kowal udzielił innej odpowiedzi na to pytanie, twierdząc, że ruch na ulicach związany z demonstracjami w miastach większych i mniejszych związany jest z rosnącym niezadowoleniem społecznym.

- Ludzie mają poczucie zawodu, i to poczucie zawodu doprowadzi do wcześniejszych wyborów, w moim przekonaniu w przyszłym roku - odparł poseł KO.

Girzyński - niepokorny człowiek PiS

Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: "Pilnują go nawet w Kancelarii Premiera"Czytaj dalej

Poseł Girzyński w PiS miał swoje przeboje - z partii po raz pierwszy odszedł w 2014 roku, kiedy z jego rozliczenie z pobytu na obradach komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Paryżu okazało się fałszywe. Mimo że poleciał samolotem do Polski, wpisał, że jechał samochodem, przez co naliczono mu bardzo wysoką kilometrówkę. Po ujawnieniu tego faktu poseł odszedł z PiS.

Wrócił jednak niedługo później. Od lat wiadomo było, że między nim a Zbigniewem Ziobrą zrodził się poważny konflikt - bardzo często w wywiadach Girzyński wypowiadał się na temat tego, kto mógłby zastąpić lidera Solidarnej Polski w Ministerstwie Sprawiedliwości. 

- Byli źli sędziowie z Platformy Obywatelskiej, a teraz powołamy dobrych z Prawa i Sprawiedliwości - to jest błędne myślenie ministra Ziobry - mówił Girzyński w styczniu tego roku w TVN24. 

Przez redaktora "Rzeczpospolitej" został nazwany "posłem, który chadza własnymi drogami", co rzeczywiście odzwierciedla jego kariera oraz konflikty wewnątrz partii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Dokładnie 23 listopada Biedronka wprowadziła nowy asortyment. Podczas zimy sprawdzi się doskonale
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

źródło: [natemat.pl][rp.pl]

Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. "Nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - OpiniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jeden błąd podczas imprezy zakończył się tragedią. Nie żyje 7 osób
  2. Sałatka nie musi być nudna. Połącz ziemniaki, boczek oraz ogórki kiszone i delektuj się boskim smakiem
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Minister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. ferii
  7. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży