Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i prowadząca "Kropki nad i".. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Stycznia 2021

Odpowiedź TVN24 ws. domniemamanego konfliktu Olejnik z Olchbryską

Przedstawiciele TVN24 skomentowali zamieszanie wokół występu Daniela Olbrychskiego w „Kropce nad i”. W ostatnich dniach doszło do słownych przepychanek między żoną aktora a prowadzącą program Moniką Olejnik.

Ze względu na atak zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol rozmowa Daniela Olbrychskiego z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” wyjątkowo została nagrana wcześniej, a telewizja zdecydowała się przełożyć emisję programu ze środy na sobotę.

W weekend zdecydowano jednak, że program nie zostanie pokazany w telewizji, wskazuje plotek.pl. Wiadomość miała wyraźnie wzburzyć aktora, a w internecie rozpoczęła się dość intensywna wymiana zdań między żoną artysty Krystyną Demską-Olbrychską a dziennikarką TVN24.

Monika Olejnik: „Trzeba pomyśleć”

Daniel się wściekł, bo to sytuacja pokazująca absolutne lekceważenie jego czasu, wysiłku, skupienia. Wreszcie, tak samo jak uczestnicy „afery szczepionkowej”, on przecież nie proponował TVN24 swojego udziału w „Kropce”. To jego zaproszono, napisała na Facebooku.

Jednocześnie zarzuciła Monice Olejnik brak dziennikarskiej rzetelności. Krystyna Demska-Olbrychska wskazywała, że przyczyną niewyemitowania rozmowy były słowa aktora, który w dość ostry sposób miał odnosić się do działań TVN24, jak również sposób skomentowania szczepień przedstawicieli kultury i sztuki, którzy rzekomo ominęli kolejkę.

Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? "Wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła"Czytaj dalej

Prowadząca program odparła zarzuty, tłumacząc, że odcinek jest dostępny w internecie.

Czasami zagadki są łatwe do rozwiązania, ale trzeba pomyśleć. Program "Kropka nad i" z Danielem Olbrychskim został wyemitowany! Współczesna telewizja daje możliwość multimedialnej emisji programów, napisała, cytowana przez wspomniany portal.

TVN24 odpowiada

Publiczna wymiana zdań wzbudziła zainteresowanie użytkowników internetu, którzy prześcigali się w komentowaniu słów Demskiej-Olbrychskiej i Olejnik.. Zamieszanie było na tyle duże, że oficjalny komunikat zdecydowali się wystosować przedstawiciele stacji. 

Odcinek „Kropki nad i" z Panem Danielem Olbrychskim jest dostępny dla naszych widzów. W związku z wydarzeniami na Kapitolu, które relacjonowała i komentowała TVN24, rozmowa nie mogła być wyemitowana na antenie w czwartek, 7 stycznia. Z tego powodu opublikowaliśmy ten materiał w portalu tvn24.pl, o czym jeszcze przed emisją poinformowaliśmy państwa Olbrychskich, czytamy w oświadczeniu TVN24, cytowanym przez Plotek.

Kolejno wskazano, że publikacja rozmowy nie była efektem nacisków ze strony Olbrychskich, a decyzji nadawcy.

Chcielibyśmy także zaznaczyć, że program był promowany na stronie głównej portalu tvn24.pl oraz w mediach społecznościowych, opisywano go i komentowano także w innych mediach. Został również umieszczony w bibliotece portalu, gdzie można go obejrzeć w każdej chwili, przekazano.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: