TVN zaliczył wpadkę. Twitter/@Lech_PLO
Źródło: Twitter/@Lech_PLO
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Grudnia 2019

TVN zaliczyło niewybaczalną wpadkę. Widzowie robili zdjęcia telewizorów

TVN zaliczył niewyobrażalną wtopę. Relacjonując wczorajsze protesty, przeciwko zapowiadanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie, użyto symbolu, który nie powinien się w tym kontekście nigdy pojawić.

W paśmie "Polska i Świat" na antenie TVN24, po godzinie 21, pojawiły się zdjęcia i nagrania z wczorajszych protestów, przeciwko planowanym zmianom w sądownictwie. Mowa o projekcie nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw. Proponowane zapisy zakładają dyscyplinowanie sędziów, podważających status swoich kolegów i koleżanek po fachu. Ze względu na kontekst zapowiadanych zmian i istnienie tzw. nowej KRS, omawiana ustawa została okrzyknięta "kagańcową".

Tomasz Lis wyszedł ze szpitala. Opublikował znaczące zdjęcieTomasz Lis wyszedł ze szpitala. Opublikował znaczące zdjęcieCzytaj dalej

Masowe protesty były na bieżąco komentowane w największych, polskich mediach. W tym również na antenie TVN24, które zaliczyło gigantyczną wpadkę.

TVN pomylił herby

W "Polska i Świat" pokazano m.in. zdjęcia z protestów we Wrocławiu. Podczas relacji z nich pokazano herb... Breslau. Ten, narzucony przez nazistów.

Wpadka nie umknęła uwadze internautów, którzy wrzucali do sieci zdjęcia swoich telewizorów, nie dowierzając w to, co widzą. Do sprawy odniósł się również profil miasta Wrocław.

- Wrzucamy nasz aktualny, wrocławski herb, gdyby ktoś go potrzebował i nie mógł znaleźć w Google... Pozdrawiamy TVN24! - czytamy na fanpage`u miasta.

TVN zaliczył wpadkę

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Słynne małżeństwo zostało zamordowane lata temu. Dziś pojawił się akt oskarżenia

4. Opozycja mogła usunąć ustawę "kagańcową" ale nie przyszła do pracy. "Jaja sobie robicie"

5. Wpłynęły kolejne skargi na TVP. Przekroczono granice dobrego smaku?

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia