TVN - Rozmowy w toku. https://www.facebook.com/pg/RozmowywtokuTalkShow/photos/?ref=page_internal
Źródło: https://www.facebook.com/pg/RozmowywtokuTalkShow/photos/?ref=page_internal
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Grudnia 2019

TVN zapłaci bajońskie sumy za "negatywny wpływ na rozwój moralny małoletnich". Emitowane na żywo odcinki wzbudziły kontrowersje

TVN musi zapłacić 250 tys. zł kary od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Mimo że stacja odwoływała się od decyzji, Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną.

Sprawa rozpoczęła się w 2013 roku, gdy Jan Dworak, ówczesny przewodniczący KRRiT, nałożył na TVN karę 250 tys. zł za złamanie art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji. Artykuł ten mówi o zakazie rozpowszechniania audycji "mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich", podaje gazeta.pl.

Martyna Wojciechowska kłamała? Blogerka zdemaskowała jej działania krok po krokuMartyna Wojciechowska kłamała? Blogerka zdemaskowała jej działania krok po krokuCzytaj dalej

TVN nie zgadza się z karą

Jak przypomina gazeta, chodzi o tematy niektórych odcinków emitowanych przez stację "Rozmów w Toku". Wśród nich: "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?", "Po co talent, po co szkoła – ja pozować będę goła!", "Na randkach spotykam samych zboczeńców!" oraz "Popatrz na mnie! Widzisz przed sobą pustaka?". Odcinki zostały wemitowane w 2012 roku.

Zdaniem KRRiT, ogladając odcinki można odnieść wrażenie, że ukazane patologiczne zachowania są czymś normalnym.

Z nałożoną karą nie zgadza się telewizja TVN. Stacja wskazuje, że materiały nie zawierały drastycznych treści, a ponad to opisywane w talk-show zachowania były w jednoznaczny sposób krytykowane.

Odwołania telewizji oddalały kolejno Sąd Okręgowy, Sąd Apelacyjny oraz Sąd Najwyższy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów. "Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie przejął"

3. Jarosław Kaczyński wyciąga mocną kartę na stół. Ciąża plus może podzielić Polki i Polaków

4. Zwrot ws. wnuka Lecha Wałęsy. Chłopak ma poważne problemy

5. Były mąż Marty Kaczyńskiej zatrzymany. Ujawniono nowe szczegóły afery

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia