TVN TTV Usterka. Youtube/TTV
Źródło: Youtube/TTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Listopada 2019

Uczestnik show TVN zaczął obmacywać dzieci na wizji. Natychmiast wezwano policję

TVN sp. z o. o., jako grupa medialna, jest właścicielem kanału rozrywkowo-społecznego TTV. To właśnie na jego antenie emitowany jest niezwykle popularny program "Usterka", którego założeniem jest sprawdzanie przy użyciu ukrytej kamery, rzetelności pracy fachowców. W jednym z ostatnich odcinków doszło do przerażających scen.

Prowadzącymi, wzbudzającego kontrowersje odcinka "Usterki", były Ewa Mrozowska i Sylwia Bomba. Ich zadaniem było nadzorowanie pracy opiekunów i opiekunek do dzieci, przy użyciu ukrytej kamery. Pierwsza obserwacja zakończyła się interwencją policji.

Duda nie był jedynym politykiem PiS, który pogratulował Viki Gabor. Na małopolską kurator spadły gromyDuda nie był jedynym politykiem PiS, który pogratulował Viki Gabor. Na małopolską kurator spadły gromyCzytaj dalej

Interwencja policji w programie TVN

We fragmencie 10. odcinka, 15. sezonu programu, widzimy jak "opiekun" biega za kilkuletnim chłopcem i nakazuje mu oddanie telefonu. W pewnym momencie mężczyzna chwycił chłopca w pas i położył na kanapie. Następnie zaczął go łaskotać, coraz bardziej przekraczając, jak słusznie zauważył lektor, komfort i granice dziecka.

Czarę goryczy przelała chwila, w której mężczyzna poklepał chłopca po pośladku. Prowadzące natychmiastowo wezwały policję i weszły do mieszkania z kamerami. Zaczęły pytać mężczyznę o jego zamiary i powody, dla których w taki sposób dotykał dziecko.

- No ja nic takiego nie zamierzałem chłopcu zrobić, co by się kojarzyło z tym, co panie myślą - powiedział.

Chwilę później kobiety poinformowały "opiekuna", że wezwały na miejsce policję. Funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu chwilę później, wylegitymowali mężczyznę i wyprowadzili w kajdankach.

Od lektora dowiadujemy się, że otrzymał tymczasowy zakaz wykonywania zawodu a sprawa jest w toku.

Usterka czy ustawka?

Z opisu i historii programu dowiadujemy się, że początkowo powstawał we współpracy z Federacją Komsumentów. Usterka, na tle pozostałych tego typu programów, wypada wyjątkowo autentycznie. Wiele czynników prowokuje jednak pytania o to, czy nie jest reżyserowany. Jeśli nie - skąd tak późna reakcja prowadzących?

Warto podkreślić, że potencjalny scenariusz nie broni faktu, iż na nagraniu mogliśmy zobaczyć dorosłego mężczyznę, klepiącego kilkuletniego chłopca po pośladkach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?

2. Duda nie był jedynym politykiem PiS, który pogratulował Viki Gabor. Na małopolską kurator spadły gromy

3. Wąsik nowym wiceszefem MSWiA. Przypominamy najbardziej absurdalną aferę z jego udziałem. "Jestem gapą, nie złodziejem"

4. Z uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludzi

5. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie

6. Ojciec zszedł do piwnicy po ziemniaki, za nim żona, syn i babcia. Wszyscy nie żyją przez jeden błąd, który popełnia wielu z nas