Tadeusz Rydzyk. youtube/Radio Maryja
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Grudnia 2019

Tadeusz Rydzyk mówi o TVN. Tak daleko jeszcze nie zabrnął

TVN i "Gazeta Wyborcza" to dwa media, które Tadeusz Rydzyk wziął sobie na celownik. Przeprowadza na nie regularne ataki za pośrednictwem Radio Maryja i Telewizji Trwam. Tym razem, z okazji urodzin rozgłośni, postanowił zabrnąć jeszcze dalej.

Tadeusz Rydzyk, korzystając z faktu, że urodziny Radio Maryja mają większe medialne zasięgi, niż regularne audycje w toruńskich mediach, postanowił dać do pieca. Przemawiając przed tysiącami zgromadzonych wiernych, duchownych i polityków, sugerował, że księża są dziś prześladowani.

– Dziękujemy księżom arcybiskupom, biskupom za odważne głoszenie prawdy. Także dzisiaj – a będą was tłuc za to, będą was kamienować za to. Księże arcybiskupie Leszku Sławoju Głodziu, nie przejmuj się, że tyle ci tych filmów robią i piszą. Żeby tylko nazwiska nie przekręcali. My się nie boimy nic, Alleluja i do przodu! - podziękował.

Po latach ujawniono, co królowa zrobiła księżnej Dianie. NiewyobrażalnePo latach ujawniono, co królowa zrobiła księżnej Dianie. NiewyobrażalneCzytaj dalej

Redemptorysta wyraźnie nie mógł powstrzymać się od uszczypliwości, pod adresem konkurencji. Tym razem posunął się jednak o krok dalej. Znienawidzone przez siebie media porównał do tych... radzieckich.

TVN i "Gazeta Wyborcza" na celowniku Tadeusza Rydzyka

– Katecheza. Ja tu mam kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego. W każdym domu, każda babcia niech zaprasza na kotleta schabowego, niech zaprasza na rosół, na ciastka i z wnukami też mówi, razem z dziadkiem. Bo słuchajcie, idzie straszny walec. Chcą nam wyrwać wiarę. Księży nazywają pedofilami, homoseksualistami, jeszcze nie wiem co, imperatorami. Nie tak piszą? Tak „prawdę” mówią. To jest taka moskiewska prawda, co kiedyś była, a teraz jest taka. Była taka gazeta „Komsomolskaja Prawda”, „Moskiewska Prawda”, a teraz – „Wyborczaja Prawda”, „TVN-owskaja Prawda” - powiedział Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pobierasz dwa razy 500 plus, zmniejszą ci wypłatę. Bezlitosny wyrok Trybunału

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Co się dzieje z Tomaszem Lisem? "Trzeba bardzo chcieć wrócić do zdrowia"

4. Krzysztof Bosak i prawnik Ordo Iuris mają planować ślub. Internet ma używanie i gratuluje "coming outu"

5. Wyciekło zdjęcie z młodości Meghan Markle. Do tej pory go nie publikowano

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne