TVN: Zagrożenie życia uczestnika "MasterChef"?. Screen MasterChef
Źródło: Screen MasterChef
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Listopada 2019

TVN naraził życie uczestnika "Masterchef"? Nie zobaczymy go już w programie

TVN emituje jeden z najpopularniejszych, kulinarnych programów w Polsce - "MasterChef". W ostatnim odcinku doszło do bardzo niepokojącego zdarzenia. Jeden z uczestników, gotujących na otwartym, meksykańskim słońcu, podejrzewał u siebie udar słoneczny i omdlał.

Czy aby zostać wybitnym kucharzem, wymagane jest narażanie własnego życia i praca w nieludzkich warunkach? Taki wniosek wysnuć można po jednym z ostatnich odcinków programu "MasterChef". Przebywający w Meksyku uczestnicy programu, mieli za zadanie przygotować fiestę dla 57 osób, w niesprzyjających klimatycznie warunkach.

Adam Małysz krytykowany za spotkanie z Dudą. Adam Małysz krytykowany za spotkanie z Dudą. "Wstydź się"Czytaj dalej

Mariusz Komenda bardzo źle zniósł towarzyszący konkurencji upał. Podejrzewał u siebie udar słoneczny. Odczuwał ból serca i duszności.

- Nie mogę wychodzić na to słońce. Jak wyjdę na słońce to od razu mi się duszno robi, serce mnie kłuje. Nie wiem, jakiś udar słoneczny albo coś takiego. Nie mam siły iść do gości - mówił uczestnik.

TVN naraził życie uczestnika?

Komenda trafił do szpitala i odpadł z programu. Sytuacja wywołała ogromne oburzenie jego fanów.

- Bez komentarza... Na miejscu Mariusza pozwałabym producentów programu za narażenie zdrowia i życia. Nawet w ekstremalnych warunkach należało zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo i higienę pracy. A wystarczyło zadaszenie i nawiew... Strasznie niesprawiedliwy i krzywdzący finał - czytamy w komentarzach pod postem na Instagramie.

Do sprawy, na łamach Wirtualnej Polski, odnieśli się producenci programu.

- Zdjęcia do odcinka tym razem odbywały się w Meksyku, w plenerze. Produkcja jak zawsze w trakcie realizacji zadbała o najlepsze możliwe warunki dla uczestników i pracy całej kilkudziesięcioosobowej ekipy. Wielu sytuacji podczas takich zdjęć nie da się oczywiście przewidzieć, ale zasady rywalizacji są ustalone. Jednocześnie chcemy podkreślić, że producenci nie mają wpływu na inne czynniki wpływające bezpośrednio na samopoczucie zawodników. Wszystkim osobom pracującym na planie towarzyszy profesjonalna opieka medyczna, a w przypadku ryzyka utraty zdrowia, zdjęcia są przerywane. Bardzo nam przykro, że Mariusz Komenda nie ukończył konkurencji i musiał przerwać rywalizację w programie. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kulinarnej pasji i kariery - czytamy w oświadczeniu biura prasowego TVN Discovery Polska, wysłanym do redakcji WP.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wpadka prezentera TVP na żywo. "Ku*wa, nie da rady"

2. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć

3. 13. emerytury mają być szybciej. Znamy terminy

4. Po katechezie, dzieci pytały rodziców: "Co to znaczy sakramentalna dz*wka?"

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał