Filip Chajzer parodiował na wizji atak paniki, co oburzyło opinię publiczną. facebook.com/ChajzerFilipŹródło: facebook.com/ChajzerFilip
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Grudnia 2019

Zbierają podpisy pod petycją do TVN. Domagają się usunięcia kontrowersyjnego prowadzącego

Filip Chajzer słynie z dość kontrowersyjnego zachowania i specyficznego poczucia humoru. O prezenterze Dzień Dobry TVN co jakiś czas robi się głośno, za sprawą jego wątpliwej mądrości wyczynów. Tym razem na wizji parodiował atak paniki. Doszło już do granicy głupoty i przesady?

Filip Chajzer znów ma poważne kłopoty. W trakcie programu Dzień Dobry TVN doszło do niezbyt przemyślanego zdarzenia ze strony prezentera. Jednym z gości piątkowego programu była psycholog Maria Rotkiel. Tematem rozmowy były ataki paniki i stany lękowe, z którymi zmagają się tysiące osób w Polsce. Zaburzenia lękowe to jeden z najczęstszych problemów Polaków. Dziennikarz postanowił "zażartować" sobie z ludzi chorych, symulując atak paniki. Wywołało to burzę w sieci i mediach społecznościowych. Głos zabrali zarówno oburzeni widzowie, internauci, jak i inni dziennikarze - koledzy z branży. Głos w sprawie zabrała m.in. prezenterka Dorota Szelągowska, która w obszernym wpisie apeluje do kolegi, żeby zastanowił się nad swoim zachowaniem.

Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Czytaj dalej

- Chciałam dodać komentarz na profilu Filipa, ale liczba komentarzy jest ograniczona. Filipie drogi, jako osoba, którą wiele lat temu ataki paniki zamknęły w domu na kilka miesięcy, a nawet teraz są zawsze gdzieś w zanadrzu - jako lęk, który czyha, (...) po prostu uważam, że to było strasznie słabe. To ogromna odpowiedzialność być osobą publiczną, dziennikarzem, człowiekiem, którego obserwują tysiące ludzi. Mamy mnóstwo przywilejów, na które nijak nie zasługujemy - czy tego chcemy czy nie, wiec warto oddać to w edukacji i wrażliwości. - napisała Szelągowska na swoim profilu na Instagramie.

"Z całego serca proszę Cię, następnym razem jak dotkniesz tak delikatnej sfery, nie żartuj. Robisz wspaniałe rzeczy, masz empatię, zastanów się dwa razy. Ściskam. D. - dodała.

Filip Chajzer - apel do stacji TVN o usunięcie z wizji

W sieci pojawiła się specjalna petycja, pod którą oburzeni internauci zbierają głosy i apelują o zwolnienie prezentera ze stacji TVN i zabronienie mu występowania przed kamerą. Ludzie apelują również za pośrednictwem Facebooka.

- "Nie tolerujemy zachowań, które praktykuje znany dziennikarz stacji TVN, takich jak wyśmiewania się z osób chorych, osób LGBT czy molestowania oraz prześladowania kobiet. Z tej racji zwracamy się do przedstawicieli stacji z apelem o usunięcie prezentera z anteny" - czytamy w wystosowanej petycji.

Filip Chajzer wydał oświadczenie w sprawie. Prezenter przeprasza, jednocześnie stawiając się w roli ofiary.

- "Szanowni Państwo. Pragnę odnieść się do sprawy wczorajszego ataku paniki. Jedyną intencją, którą miałem było nawiązanie do rozmowy o zakupach świątecznych w zatłoczonym centrum handlowym, na które (jak zapewne większość facetów) reaguje mniej więcej w taki właśnie sposób. Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na codzień dotyczy ten problem. Problem jest jeszcze jeden. W odpowiedzi ludzi, którzy jak rozumiem zdecydowali, że taki sposób wymierzenia sprawiedliwości będzie najwłaściwszy, przeczytałem setki komentarzy szydzących ze śmierci mojego syna w 2015. Do tego dziesiątki drastycznych zdjęć z wypadku wklejanych na mój profil facebook oraz wysyłanych w wiadomościach. To skala podłości wykraczająca poza normy człowieczeństwa. Tyle w tym temacie mam do powiedzenia. Życzę pokoju, spokoju i miłości" - napisał w poście na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jurek Owsiak o sytuacji polskiej służby zdrowia. Poruszające, smutne słowa

2. Roman Polański się poddał. Koniec tolerancji dla reżysera

3. W Polsce sytuacja bez precedensu. Chcą eksmitować księdza z celi

4. Za kulisami "07 zgłoś się", rozgrywał się gorący romans. Kultowy aktor miał wtedy żonę i dzieci

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach