Zwolnienia w TVN. snappygoat.comŹródło: snappygoat.com
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 30 Listopada 2020

Nagle w TVN zwolniono 30 osób, reszta pracowników nadal czuje się niepewnie. Co się wydarzyło?

TVN to jedna z najpopularniejszych polskich stacji telewizyjnych. Pracownicy, którzy wybierają ścieżkę kariery w tym medium, do tej pory przekonani byli o tym, że złapali Pana Boga za nogi. Okazuje się jednak, że ostatnio w medium nie jest kolorowo. Coraz więcej osób zatrudnionych w TVN-ie traci pracę.

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie co ma być przyczyną zwolnień pracowników TVN-u. Wszystko wskazuje jednak na to, że stacja pożegna się z częścią osób zatrudnionych m.in. w biurze reklamy i dziale technicznym. O sytuacji informuje portal Wirtualnemedia.pl.

wtv.pl - portal informacyjny"Jak umrę, też tak będzie?" - Maryla Rodowicz i brak dystansu? Dziwna reakcja na wpadkę w DDTVNCzytaj dalej

Niepokoje wśród pracowników TVN-u

Wielu pracowników zatrudnionych przez TVN czuje niepokój w związku z sytuacją, jaka ma ostatnio miejsce w ich firmie. Wszystko wskazuje na to, że zarząd postanowił pozbyć się części zespołu. Portal Wirtualnemedia.pl donosi, że sprawa dotyczy ok. 30 pracowników popularnej telewizji. 

TVN to jedna z 3 najpopularniejszych stacji w kraju, zatrudniająca pracowników na terenie całej Polski i odpowiedzialna za dziesiątki kochanych przez widzów programów. Nie dziwi więc, że dla wielu współpraca z medium wiązała się z prestiżem, możliwością rozwoju i spełniania marzeń.

Pan Jacek z Ochoty od 10 lat prowadzi sklep zielarski. Pomóżmy seniorowi przetrwać, wiedzę ma ogromnąPan Jacek z Ochoty od 10 lat prowadzi sklep zielarski. Pomóżmy seniorowi przetrwać, wiedzę ma ogromnąCzytaj dalej

Okazuje się jednak, że w ostatnim czasie planowano tam redukcję zatrudnienia, przez co pracę straciła część osób zajmujących się reklamą, kwestiami technicznymi czy też inżynierowie wozów. Wśród pracowników zapanował popłoch, ponieważ wielu z nich o planowanych zwolnieniach dowiedziało się z portalu Wirtualnemedia.pl 

Z racji ograniczenia ilości pracowników mogących przebywać w siedzibie stacji, zgodnie z wytycznymi rządu dotyczącymi obostrzeń związanych z koronawirusem, pracownicy mają ograniczone możliwości komunikacji między sobą, a o tak kluczowych kwestiach jak zwolnienia mają rzekomo dowiadywać się z mediów. 

Zwolnienia

Rozmówcy portalu Wirtualnemedia.pl nie ukrywają, że na sytuację ma na pewno wpływ epidemia koronawirusa. Po pierwsze - zbliżający się kryzys gospodarczy skłania do cięcia kosztów, a po drugie - praca zdalna udowodniła, że bez wielu pracowników firmy są w stanie nieźle sobie poradzić. 

Drugą kwestią jest też polityka Discovery, do której obecnie należy telewizja TVN. Wprawdzie coraz więcej osób otrzymuje od firmy umowę o pracę, ale odbywa się to kosztem zwolnień pracowników, którzy zatrudnieni byli na umowę o dzieło. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wielu pracowników TVN-u niepokoi fakt, że o zwolnieniach muszą dowiadywać się z mediów, a nie bezpośrednio od swoich przełożonych. Jedna z zatrudnionych w stacji osób żaliła się w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że wysoce niestosownym jest fakt, że dochodzi do takich sytuacji. 

- Zostało to bardzo słabo odebrane, że firma najpierw rozmawia z wami, a nam niczego nie przekazuje. Na pytanie czy będą zwolnienia, oficjalnie nikt nie potrafił nam w piątek odpowiedzieć - powiedział rozmówca portalu Wirtualnemedia.pl 

Reprezentanci TVN-u w odpowiedzi na pytanie serwisu internetowego o nadchodzące zwolnienia krótko ucinają temat. Twierdzą, że nie zamierzają informować mediów o krokach, jakie zamierzają poczynić w kwestii swoich pracowników. 

To nie jedyny problem, z jakim zmaga się w ostatnim czasie telewizja. Zaledwie kilka dni temu głośno zrobiło się o jednym z uczestników programu Top Model, który miał dopuścić się nadużycia seksualnego poza granicami kraju. 

źródło: wirtualnemedia.pl

wtv.pl - portal informacyjny"Milionerzy": Uczestnik usłyszał pytanie o milion i zdębiał. Jego odpowiedź była całkowicie niespodziewanaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: