TVN i reakcja dziennikarzy stacji na katastrofę smoleńską oczami Magdy Mołek, gościa programu "Impoderabilia".. youtube/ImponderabiliaŹródło: youtube/Imponderabilia
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lipca 2020

Po latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocje

TVN od niemal roku musi radzić sobie bez udziału Magdy Mołek, która pozostawała jedną z twarzy stacji przez 15 lat. W rozmowie z Karolem Paciorkiem, prowadzącym pojawiający się w serwisie YouTube program "Impoderabilia", opowiedziała m.in. o pamiętnym dniu, gdy będąc w redakcji, otrzymała wiadomość o katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154M.

W trakcie przeszło godzinnej rozmowy z prowadzącym dziennikarka poruszyła m.in. temat odejścia z pracy w "Dzień Dobry TVN", a także obszernie skomentowała kwestię kobiecej seksualności. Dla wielu najciekawszą dotkniętą w trakcie wywiadu kwestią będzie zapewne jednak dzień 10 kwietnia 2010 roku i szczegółowy opis poranka oraz odczuć, jakie towarzyszyły pracownikom stacji w pamiętny dzień katastrofy smoleńskiej.

Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPWszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPCzytaj dalej

TVN i katastrofa smoleńska oczami dziennikarki

Mimo że z początku, co nie powinno nas dziwić, w studio panowała dość swobodna atmosfera, sytuacja uległa drastycznej zmianie w okolicach godziny 9, gdy wydawcy programu otrzymali wiadomość o katastrofie samolotu zmierzającego do Smoleńska. – Prowadziłam "Dzień Dobry TVN", kiedy spadł prezydencki samolot. To był jeden z najbardziej kluczowych momentów w mojej karierze zawodowej. Zdajesz sobie sprawę, że dzieje się historia, ktoś ją spisze, a ty jesteś w oku cyklonu – wskazała Magda Mołek.

Po spożyciu kebaba 800 osób trafiło do szpitala. Nie żyje 5-letni chłopiecPo spożyciu kebaba 800 osób trafiło do szpitala. Nie żyje 5-letni chłopiecCzytaj dalej

– Mieliśmy ułożony scenariusz programu. I przysięgam, myśmy stali w kuchni nad jajecznicą, kiedy dostaliśmy pierwsze informacje, że coś się stało – zaznacza dziennikarka przez lata związana z TVN-em. Ów scenariusz uległ, rzecz jasna, zmianie wobec otrzymanych przez dziennikarzy wiadomości.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat
3. Lokaty zamykane na potęgę. Wyparowało już 12,5 mld zł

Wrażenia związane z wydarzeniem były na tyle silne, że Mołek, jak się zdaje, zapamiętała niemal każdy szczegół z 11 lipca 2010 roku. – Prowadziłam program z Andrzejem Sołtysikiem. Dostaliśmy informację od producentki na ucho, że spadł samolot, ale nic nie wiadomo. Akurat gadaliśmy z dwójką gości o scenariuszach filmowych. I jedyne zalinkowanie do tego, co się dzieje, jest takie, że to życie pisze scenariusze. Ludzie mogą siedzieć i wymyślać, a my dostaliśmy informację, że to się właśnie stało.

Będąca twarzą stacji przez 15 lat dziennikarka wskazała również, jakie emocje towarzyszyły wieściom o katastrofie samolotu, którym leciała m.in. para prezydencka. – W kulisach byli starzy polscy dziennikarze. Ludzie płakali, bo wiedzieli, że nikt, do kogo dzwonią, nie odbiera telefonu. Z drugiej strony mój zawód to jest przywilej uczestniczenia w historii – oceniła Magdalena Mołek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Sprawdzili ceny tuż za polską granicą. Turyści mogą się nieźle zdziwić

Źródło: youtube/Imponderabilia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!