TVN przeprasza. Reporter/Andrzej IwańczukŹródło: Reporter/Andrzej Iwańczuk
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 27 Listopada 2020

Ogromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemoc

TVN przeprosił za dopuszczenie do programu "Top Model" uczestnika, który został skazany za nadużycia seksualne w Stanach Zjednoczonych. Telewizja natychmiastowo usunęła go z programu i wystąpiła z oficjalnym stanowiskiem w sprawie. Co jeszcze może zrobić medium?

TVN wystosowało oficjalne przeprosiny w związku z aferą dotyczącą Dominica D'Angelica podczas finałowego odcinka programu "Top Model". Wielu jest jednak zdania, że takie działanie stacji jest niewystarczające.

Uwaga, może być niebezpiecznie. Od tego weekendu wszystko się zmieni, trzeba się przygotować, szczególnie kierowcyUwaga, może być niebezpiecznie. Od tego weekendu wszystko się zmieni, trzeba się przygotować, szczególnie kierowcyCzytaj dalej

TVN przeprasza, ale to za mało 

Polskim show-biznesem wstrząsnęła sprawa jednego z uczestników programu "Top Model". Dominic D'Angelica, który zakwalifikował się aż do finału widowiska, został nagle usunięty z programu. Fani byli oburzeni. Co też mogło się zdarzyć, że ten charyzmatyczny i miły chłopak zaszedł za skórę włodarzom TVN-u? 

Sprawa okazała się poważniejsza, niż ktokolwiek przypuszczał. Na uczestniku programu "Top Model" wisiał wyrok za przestępstwo seksualne z udziałem osoby nieletniej. Zaskakujące informacje przedstawione władzom telewizji nie pozostawiły nikogo obojętnym. TVN natychmiastowo postanowił o wydaleniu Dominica D'Angelica ze swojego show. 

W finale programu znaleźli się zatem trzej inni uczestnicy, a na samym początku ostatniego odcinka zostały wyemitowane oficjalne przeprosiny stacji, odczytane przez lektora. 

Szybko pojawiły się opinie dotyczące tego, że TVN w niezwykle zachowawczy sposób odniósł się do skandalu w "Top Model". Wielu nie mogło zrozumieć, dlaczego przeprosiny zostały przekazane w takiej formie, a nie np. wygłoszone przez prowadzących program. Specjaliści prześcigają się w opiniach na temat nieudolności telewizji i braku empatii wobec ofiar przestępstw seksualnych. Ale czy na pewno tak jest? 

Czego oczekują widzowie?

"W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału 'Top Model'. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje" - poinformował dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery.

Porażająca postawa księdza wobec apostazji młodego człowieka. Krzyk, brak poszanowania i narzucanie swojej woliPorażająca postawa księdza wobec apostazji młodego człowieka. Krzyk, brak poszanowania i narzucanie swojej woliCzytaj dalej

Z komunikatu jasno wynika, że przedstawiciele TVN-u żałują, że doszło do takiej sytuacji. Świadczy również o tym komunikat, który wygłoszony został w finale "Top Model". Ale w porządku, przecież musiano się jakoś do tego odnieść, nie można było tak po prostu milczeć - ktoś prędzej czy później wyciągnąłby to na światło dzienne, a wtedy stacja miałaby już naprawdę poważny kłopot. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Niemcy szykują się do masowego szczepienia. Zapraszają też Polaków
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Specjaliści i internauci wydają się być jednak bezlitośni. W sieci nie brakuje głosów dotyczących tego, że TVN nie zadośćuczynił za swoje przewinienie w odpowiedni sposób. Komunikat przeczytany przez lektora w finale "Top Model" był jedynym wspomnieniem Dominica D'Angelica. Komentatorzy uważają, że skomentować sprawę powinni również na żywo prowadzący program. Ale czy naprawdę Joanna Krupa, czy Michał Piróg byli odpowiedzialni za to, że doszło do takiej sytuacji? Nie wydaje mi się, by rolą gospodarza programu było pilnowanie przeszłości prawnej uczestników show. "Zasady przyzwoitości" na które powołują się internauci, nijak mają się w tym momencie do rzeczywistości. 

Można zatem zapytać - kto jest winny skandalu w programie TVN-u? Ja zapytałbym raczej - czy ktokolwiek oprócz Dominica D'Angelica jest winny? Niewątpliwy akt bestialstwa, jakiego dopuścił się w Stanach Zjednoczonych, a który został potwierdzony wyrokiem sądu, jest karygodny. Pamiętajmy jednak, że uczestnik "Top Model" nie był osobą publiczną do czasu gdy pojawił się w programie. Jakiego rodzaju researchu miałaby zatem podjąć się stacja, by uzyskać takie dane na temat osób biorących udział w programach TVN-u?. Czy realnym jest w ogóle sprawdzenie przeszłości każdego z uczestników telewizyjnych show?

Czy takie badania prowadzą producenci "Familiady", czy "Rolnik szuka żony"? Jeśli tak, to chylę czoła i zwracam honor. Nie wydaje mi się to jednak możliwe. W pewnych kwestiach trzeba zdać się na ludzką uczciwość, która w przypadku uczestnika programu TVN po prostu zawiodła

Przeprosiny TVN-u uważam za przyjęte. Mam również głęboką nadzieję, że zaakceptują je osoby, które w swym życiu spotkały się z okropnym doświadczeniem nadużyć seksualnych. Oczywiście byłoby świetnie, gdyby stacja postanowiła z tej okazji przeznaczyć jakąś sumę na fundację zajmującą się pomocą ofiarom przestępstw seksualnych lub walki z przemocą domową. To byłby naprawdę miły gest uderzenia się w piersi i pełnej solidarności z ofiarami gwałtów. Ale to naprawdę jedyne, co w tej sytuacji mogą zrobić włodarze TVN-u. 

źródło: TVN, wp.pl

Ogromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocOgromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Podali nowe, uaktualnione statystyki na temat epidemii w Polsce
  3. Ewa Wachowicz używa zupełnie innego mięsa do zrobienia rosołu, można oniemieć z wrażenia. Efekt jak z najlepszej restauracji, co za smak
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Hotele jednak będą otwarte? Właściciele wpadli na zacny pomysł. Nie przejmują się obostrzeniami
  8. NASA ma niesamowite plany co do Marsa. Rozwiązanie, które pozwoli wrócić kolonizatorom na Ziemię