W czasie wczorajszych Faktów, TVN musiał ocenzurować część materiału. fakty.tvn24.pl
Źródło: fakty.tvn24.pl
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 25 Października 2020

TVN musiał ocenzurować fragmenty "Faktów". Porażająco mocny materiał

Telewizja TVN na bieżąco komentuje wydarzenia, które obecnie mają miejsce. W Faktach postanowiono pokazać wyjątkowo mocny materiał. Był on do tego stopnia drastyczny, że stacja zdecydowała się na jego częściowe ocenzurowanie. Prowadząca Anita Werner poinformowała widzów o powodach tej decyzji.

Obecna tematyka w mediach, w tym w stacji TVN to głównie wyrok Trybunały Konstytucyjnego oraz pojawiające się w związku z nim w całym kraju protesty oburzonych Polek i Polaków. Fakty przygotowały mocny materiał, którego część niestety została ocenzurowana. W mediach zawrzało, jednak powód podany przez Anitę Werner sprawił, że rzeczniczka partii Razem zabrała głos.

TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalejTVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalejCzytaj dalej

Kamery TVN nieustannie towarzyszą osobom protestującym

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o interwencji policji przypadkowo nagranej przez kamery TVN obecne w czasie strajku na ulicy Parkowej w Warszawie. Reporterzy uchwycili, jak jednego z protestujących — stojącego samotnie — policja chciała wylegitymować na podstawie wykroczenia o nielegalnym zgromadzeniu. Gdyby nie interwencja trzech posłanek dbających o to, by nie dochodziło do nadużyć mężczyzna — proszący o wytłumaczenie, o czym mówi artykuł, w ramach którego trwa interwencja, gdyż zwyczajnie tego nie wie — musiałby podporządkować się poleceniu.

Nie tylko jednak same akcje w ramach Strajku Kobiet trafiają na antenę TVN. Fakty przedstawiły wczoraj wyjątkowo mocny materiał dotyczący wad letalnych płodu. Jest od dostępny na oficjalnej stronie i bez problemu można się z nim zapoznać. To właśnie wady letalne, czyli zespół Edwardsa, bezczaszkowie i holoprozencefalia były powodem konieczności zablurowania części materiału.

Anita Werner wyjaśniła, że zdjęcia widoczne w pewnym momencie na ekranie widzów Faktów TVN musiały zostać ocenzurowane z racji brutalności oraz pory, w jakiej emitowany jest materiał. Na odpowiedź rozgoryczonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, nie trzeba było długo czekać. Głos zabrała również Dorota Olko, która pełni funkcję rzeczniczki partii Razem, a jej trafna uwaga była jednocześnie pełna złości i rozgoryczenia.

Zdjęcia są zbyt brutalne, ale kobiety są zobligowane do urodzenia ciężko chorego dziecka

Nie do wiary. Archidiecezja Białostocka pokazała błyskawicę, żeby porównać kobiety do szatana?Nie do wiary. Archidiecezja Białostocka pokazała błyskawicę, żeby porównać kobiety do szatana?Czytaj dalej

Fakt, że TVN w trosce o odbiorców oraz zgodnie z prawem, nie mógł pokazać przed godziną 22 tak drastycznych zdjęć, jak zdjęcia dzieci, które narodziły się z poważnymi wadami, sprawiło, że głos zabrała rzeczniczka partii Razem. Dołączyła ona do narracji mówiącej nie tylko o braku poszanowania praw człowieka każdej kobiety i narażania jej na niebezpieczeństwo, ale przede wszystkim o problemach psychicznych i obciążeniu, na jakie obligatoryjnie skazywana jest kobieta oraz jej partner, który w równym stopniu przeżywa to, co dzieje się zarówno z jego partnerką, jak i płodem.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Podjedziesz pod dystrybutor na stacji benzynowej i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

- @FaktyTVN zamazują zdjęcia dzieci z zespołem Edwardsa/Patau, bo "zbyt drastyczne, żeby pokazywać w TV o tej porze". Czyli te deformacje są zbyt przerażające, żeby je oglądać? To tylko przypomnę: polskie kobiety będą zmuszone RODZIĆ dzieci z takimi wadami i obserwować ich śmierć - pisała Dorota Olko z Razem. I oczywiście w komentarzach przytoczono argument, że TVN musiał zastosować ten zabieg, gdyż musi stosować się do przepisów regulujących treści mogące trafić do młodego odbiorcy. Niemniej sama sytuacja pokazuje, jak wielkim dramatem każdorazowo jest zmuszanie do urodzenia zdeformowanego dziecka, które nie ma szans na przeżycie. Pozbawienie wyboru do dokonania tej decyzji to nic innego jak wdrażanie religijnej ideologii w życie wszystkich obywatelom, nawet tych niewierzących, lub innego wyznania.

Czym są zatem wady letalne, których Fakty TVN nie mogły pokazać na wizji?

- Wady letalne powodują, że nawet jeśli płód dożyje do porodu, umrze najprawdopodobniej wkrótce po nim, a jego cierpienie może być cierpieniem nieprzerwanym. - słyszymy w materiale, który obejrzeć można na oficjalnej stronie Faktów TVN. Kobieta, której dziecko obciążone jest jedną z tych wad urodzić może się ze zdeformowaną głową, niewykształceniem mózgu w przypadku holoprozencefalii, lub z tzw. ryjkiem, czyli połączeniem ust oraz nosa. TVN przekazało oficjalne wiadomości na temat realnej liczby aborcji w Polsce oraz powodów, z jakich były do tej pory wykonywane.

Statystyki mówią, że w 2019 roku dokonano 1110 aborcji, z czego aż 1074, czyli zatrważająca większość z nich, spowodowana była wykryciem poważnych uszkodzeń płodu. Większość z tych wad - 639 - to wady letalne, które nie dawały praktycznie żadnych szans na przeżycie dziecka po narodzinach. Pamiętajmy, że wyrok TK to wyrok będący najbardziej dotkliwy dla osób najbiedniejszych. Nie wszystkich stać na zagraniczny wyjazd, nawet do bliskich sąsiadów Polski. Zwiększy się również ilość aborcji, które będą przeprowadzane nielegalnie i bez zachowania niezbędnych środków ostrożności.

Zdjęcie to fragment materiału "Bez wyboru" wyemitowanego przez Fakty TVN. Całość dostępna jest pod adresem fakty.tvn24.pl.

TVN

Źródło: fakty.tvn24.pl

Źródło: Fakty TVN

Kaczyński wzywa zwolenników do Kaczyński wzywa zwolenników do "wypowiedzianej wojny". Już się organizują, co się dzieje?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające słowa, WHO nie ma wątpliwości. "Mamy obecnie dwie szalejące pandemie"
  2. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Najprostsze i najpyszniejsze na świecie pierogi bez lepienia przygotujesz w kilka minut. Kapitalna receptura