TVN Fakty. Fakty TVN/24.08.20/ScreenŹródło: Fakty TVN/24.08.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Sierpnia 2020

Gorąco na antenie TVN. Poseł przyparty do muru, "proszę podać pięć założeń ideologii LGBT"

TVN zaprosił do swojego studia Jana Kanthaka. Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości próbował wymienić, czym objawia się "ideologia LGBT". Jako przykład podał... sklepy mięsne. Zacięta walka polityka PiS ze zideologizowanym mięsem z pewnością spotka się z uznaniem wyborców.

Podczas ostatniego wydania "Faktów" TVN podjęto temat homofobicznych wypowiedzi łódzkiego kuratora oświaty oraz tamtejszego wojewody. Przypomnijmy, że Grzegorz Wierzchowski porównywał mniejszości seksualne z groźnym wirusem. - Używa (kurator - przyp. red.) słowa wirus. Czy państwo myślicie, że jak ktoś stanie obok premiera Luksemburga, który jest zdeklarowanym gejem, to też zostanie gejem? Albo odwrotnie, premier Luksemburga stanie się osobą heteroseksualną? Czy panowie myślą, że to tak działa? - zapytał prowadzący, Piotr Kraśko.

Nietypowy przepis na mizerię zachwyci każdego. Dodatkowy, niespodziewany składnik robi robotęNietypowy przepis na mizerię zachwyci każdego. Dodatkowy, niespodziewany składnik robi robotęCzytaj dalej

TVN. Prowadzący "Faktów" zadał politykowi PiS pytanie o "ideologię LGBT". Ten powołał się na sklepy mięsne

Jan Kanthak jest posłem z ugrupowania Zbigniewa Ziobry. Solidarna Polska oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki deklarują wsparcie dla Wierzchowskiego. Również wojewoda łódzki wskazywał, że przyczyną odwołania kuratora ze stanowiska nie były jego homofobiczne deklaracje. Gość "Faktów" TVN wszedł z Piotrem Kraśką w polemikę. - Kurator odnosił się do wirusa ideologii LGBT. Można być wyznawcą ideologii LGBT, nie będąc członkiem, nie będąc osobą homoseksualną, biseksualną. To należy rozróżniać właśnie po to, żeby uniknąć takich manipulacji - tłumaczył polityk PiS-u. 

Trudno uwierzyć, gdzie pracowała przed zatrudnieniem w Trudno uwierzyć, gdzie pracowała przed zatrudnieniem w "Pytaniu na śniadanie". Zaskakująca przeszłość gwiazdy TVPCzytaj dalej

Dziennikarz TVN-u postanowił zapytać Jana Kanthaka o 5 założeń "ideologii LGBT". Poprosił posła o przedstawienie źródeł, z których wynikają jego założenia. Parlamentarzysta próbował powoływać się na marsze równości oraz dążenie do równouprawnienia, ale argumenty te nie przekonały prowadzącego "Faktów" TVN. W końcu współpracownik Zbigniewa Ziobry odniósł sie do zideologizowanych sklepów mięsnych. - Środowiska LGBT mają swoje księgarnie, kina, swoje sklepy [...] Ja byłem kiedyś w San Francisco, w dzielnicy Cruz i byłem świadkiem tego, jak wygląda ta dzielnica. Sklepy mięsne dla ideologii LGBT. Choćby takie jak zakładanie kierunku gender studies... tworzenie ideologicznej płci, którą jest płeć tożsamościowa - wypalił polityk PiS-u.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Marta Kaczyńska po latach przerwała milczenie. Nieoczekiwanie zdradziła sekret Anny Przybylskiej
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Został jeszcze niecały tydzień. Potem 1400 zł może przejść ci koło nosa

Prowadzący "Faktów", Piotr Kraśko celnie zripostował Jana Kanthaka. - Panie pośle, mamy w Polsce wiele wspaniałych programów podróżniczych, w których na pewno ta opowieść znajdzie swoje miejsce. Ale mówmy teraz o tym, co dzieje się w Polsce - odpowiedział dziennikarz. Przypomnijmy, że polityk Solidarnej Polski odpowiadał między innymi za przeprowadzenie reformy sądownictwa. Jest też jednym z najbardziej konserwatywnych członków obozu Zjednoczonej Prawicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Łukasz Szumowski otwarcie o swojej prywatności. "Przytyłem 10 kilogramów"
  4. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  5. Jarosław Jakimowicz uważa, że jego krytycy są zatrudnieni. Doszukuje się spisku, bo program TVP nie przypadł wszystkim do gustu?
  6. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?

Źródło: [Fakty TVN]