Dziennikarz TVN, Piotr Kraśko przyparł swojego gościa do muru.. (screen) TVN24Źródło: (screen) TVN24
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Wielka afera na wizji w TVN. Dziennikarzowi puściły nerwy i przyparł do muru gościa programu, nikt się nie spodziewał

Dziennikarz TVN, Piotr Kraśko, w programie "Fakty po Faktach" gościł rzecznika Komendy Głównej Policji, insp. Mateusza Ciarkę. Podczas rozmowy ze strony gospodarza padła seria ostrych pytań, na które funkcjonariusz odpowiadał bardzo wymijająco. Kraśko zadawał coraz bardziej agresywne i trafiające w punkt pytania, a rzecznik nieumiejętnie się przed nimi bronił. Co wydarzyło się na wizji?

Kraśko od lat uważany był raczej za dziennikarza łagodnego, nie zaś bullterriera. Czy po ostrym wywiadzie z rzecznikiem policji się to zmieni?

Ogromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocOgromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocCzytaj dalej

Piotr Kraśko zadała serię ostrych pytań na antenie TVN. Jak poradził sobie jego gość?

Piotr Kraśko jest jednym z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych polskich dziennikarzy telewizyjnych. Dopiero od czterech lat współpracuje na stałe z TVN, wcześniej był nawet szefem redakcji "Wiadomości" TVP w latach 2012-2016. Zazwyczaj kojarzono go z łagodnymi i stonowanymi wypowiedziami, tym bardziej ze względu na jego wyważoną pracę w "Dzień dobry TVN" i dotychczasowych wywiadach w stacjach telewizyjnych.

Jeszcze przed wypuszczeniem reportażu "Don Stanislao", Kraśko przeprowadził wywiad z kard. Stanisławem Dziwiszem - wtedy na antenie również padały celne pytania, ale były podane o wiele łagodniej. Mimo tego głównymi odpowiedziami kardynała, jakie można było usłyszeć były "nie wiem" i "nie pamiętam". Dyskusja rozgorzała na nowo po emisji reportażu.

Nikt nie spodziewał się również, że we wczorajszych "Faktach po Faktach" Piotr Kraśko postanowi wręcz przyszpilić swojego gościa, którym był rzecznik Komendy Stołecznej Policji, insp. Mateusz Ciarka. W związku z ostatnimi wydarzeniami, wokół protestów i ocenianymi negatywnie działaniami policji, padły pytania dotyczące właśnie tych metod oraz zatrzymania dziennikarki Agaty Grzybowskiej.

Kraśko pytał więc wprost m.in. o to "jak odróżnić chuligana z pałką teleskopową od nieumundurowanego funkcjonariusza z pałką teleskopową?". Odpowiedź brzmiała: "Nie chce zdradzać naszej kuchni policyjnej".

Sławomir Świerzyński wyznał sekret o byciu krzywdzonym jako dziecko. Nie każdy pamięta, co mówił na wizjiSławomir Świerzyński wyznał sekret o byciu krzywdzonym jako dziecko. Nie każdy pamięta, co mówił na wizjiCzytaj dalej

Zatrzymanie Agaty Grzybowskiej i ostry jak brzytwa Kraśko

Jedno z zadanych pytań dotyczyło zatrzymania fotoreporterki Agaty Grzybowskiej, która mimo tego, że pokazywała swoją legitymację prasową, a jej koledzy krzyczeli, że jest dziennikarką, została zabrana do radiowozu, a potem na przesłuchanie na komendzie.

- W momencie zatrzymania policjanci nie wiedzieli, że to jest fotoreporterka. Mimo to, że później zaczęła okazywać legitymację, to pamiętajmy, że mieliśmy już choćby 11 listopada przykład, aby wiedzieć, w którym momencie opuścić miejsce - mówię tu o fotoreporterach, aby nie wdawać się w bezpośrednie działania policyjne - mówił insp. Ciarka. 

Przypominamy o sytuacji, która miała miejsce 11 listopada - po rozejściu się Marszu Niepodległości, na stacji Warszawa Stadion, doszło do pobicia pałkami dziennikarzy, którzy byli w widocznych miejscach oznaczeni napisami "PRESS". 

Jak podkreślił Kraśko, sprawę zatrzymania policja powinna wyjaśnić, nim zapakowała Grzybowską do samochodu.

- Legitymacja prasowa czy jakikolwiek inny dokument nie zwalnia nas z odpowiedzialności za podejrzenie popełnienia przestępstwa - twierdził rzecznik. 

Funkcjonariusz powiedział również, że widok nieumundurowanego policjanta podczas manifestacjinie powinien być niczym nadzwyczajnym, na co dziennikarz bez skrupułów odpowiedział:

- Widok funkcjonariusza nieumundurowanego pryskającego gazem w oczy posłanki, która pokazuje legitymację poselską, jest czymś nadzwyczajnym i byłby na całym świecie. Jeżeli pan mówi o powstrzymywaniu emocji w ocenie policji, to chyba obywatele mają prawo tego oczekiwać od funkcjonariusza na ulicy?

Rzecznik zapewnił, że wszelkie kwestie sporne zostaną wyjaśnione, na co Kraśko uśmiechnął się i podsumował, nawiązując do wywiadu z kard. Dziwiszem:

- Obawiam się panie inspektorze, że to nie pierwsza moja rozmowa w ostatnim czasie, gdy słyszę, że coś kiedyś się wyjaśni.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

źródło: [o2.pl]

Bracia Golec stanęli przed bardzo ważnym wyborem. Podjęli decyzję, aby nie ryzykować, chodzi o bezpieczeństwoBracia Golec stanęli przed bardzo ważnym wyborem. Podjęli decyzję, aby nie ryzykować, chodzi o bezpieczeństwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Polski ekspert podaje, kiedy Polacy mogą liczyć na wygaszenie epidemii. Padł konkretny termin
  3. Zastanawiasz się jak mrozić kotlety schabowe i mielone? Wszyscy zapominają o 1 czynności, jest kluczowa, by nie narazić swojego zdrowia
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Gwiazda TVP rozgrzała fanów zdjęciem w pościeli. Znalazła wspaniałe miejsce nad Bałtykiem, idealne na wczasy
  8. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć