TVN: Ireneusz Krzemiński w ostrych słowach o Robercie Biedroniu. TVN/Tak Jest/ScreenŹródło: TVN/Tak Jest/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Czerwca 2020

Oburzające sceny na antenie TVN. Szanowany profesor wypowiedział słowa, obraźliwe dla milionów osób tylko po to, aby zaatakować Roberta Biedronia

TVN stał się miejscem niepokojących wydarzeń. W jednym z programów komercyjnego medium wystąpił profesor Ireneusz Krzemiński. W ostrych słowach skrytykował Roberta Biedronia. Zarzucił mu "chorobę umysłową". Wcześniej uskarżał się na ostry język, jaki panuje w debacie publicznej.

Kampania prezydencka już za kilka dni dobiegnie końca. Przypomnijmy, że jednym z kandydatów na urząd prezydenta Polski jest Robert Biedroń, który reprezentuje koalicję lewicowych ugrupowań. W ich skład wchodzi Sojusz Lewicy Demokratycznej, Lewica Razem oraz Wiosna. Działalność obecnego europarlamentarzysty została skomentowana przez profesora Ireneusza Krzemińskiego. Jego słowa oburzyły nie tylko liderów klubu Lewicy.

Spektakularna pomyłka Wiadomości TVP. Materiał obiega największe media, sprawa oburzy wieluSpektakularna pomyłka Wiadomości TVP. Materiał obiega największe media, sprawa oburzy wieluCzytaj dalej

TVN: Robert Biedroń zmaga się z chorobą umysłową? Skandaliczne słowa Ireneusza Krzemińskiego

Do programu TVN-u zaproszono "eksperta" Ireneusza Krzemińskiego. Przypomnijmy, że zaburzenia zdrowia psychicznego stają się chorobami cywilizacyjnymi. Dotykają ona zarówno osoby młode, jak i te dojrzałe. Nie od dziś spotykają się oni ze stygmatyzacją ze strony naszego społeczeństwa. Określanie ich mianem "psychicznych" czy "niezrównoważonych" ma na celu dewaluowanie ich pozycji społecznej w naszym państwie. Podobnej retoryki dopuścił się profesor Krzemiński, który uznał, że Robert Biedroń zmaga się z chorobą umysłową.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gigantyczny sukces Rafała Trzaskowskiego w najnowszym sondażu. Jest jeden haczyk, który może zadecydować o wszystkim
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

- Kontrkandydaci, szczególnie z lewicy, wpadli w chorobę umysłową, jakąś chorobę ideologiczną. U Roberta Biedronia to się niesłychanie nasiliło w jego kampanii, wypowiedziach wraz ze spadkiem poparcia - wypalił Krzemiński w TVN.

- Trzeba mieć trochę rozsądku politycznego, żeby zobaczyć, że nie chodzi o to, czy wygra PiS czy nie, ale PiS reprezentuje siłę, która jest antydemokratyczną z definicji. Mamy do czynienia z bardzo silną polaryzacją, z postawieniem kwestii wyniku wyborów na ostrzu noża, bo ogromna część ludzi zdaje sobie sprawę, że wybór ponowny Andrzeja Dudy na prezydenta to jest pogrążenie Polski całkowicie w rządy PiS-u i w rządy autorytarne, które dopełnią zniszczenia polskiej demokracji - tłumaczył Krzemiński na antenie TVN-u.

Deklaracje profesora oburzyły samego Adriana Zandberga. Lider partii Razem zarzucił dziennikarzowi, który prowadził rozmowę brak reakcji na niewybredne wypowiedzi "eksperta". "W TVN24 "ekspert" nazywa Biedronia chorym umysłowo. Powód? Nie poparł kandydata Platformy (tak, tego, z którym właśnie konkuruje w wyborach). Dziennikarz po serii obelg nie protestuje. Po chwili widzowie słyszą od niego, że wyborcy podobnie oceniają Biedronia" - czytamy na Twitterze Zandberga.

W ostatni wtorek Profesor Krzemiński umieścił ważne oświadczenie na swoim Facebooku. "Osoby, które mnie bliżej znają, zapewne nie zdziwiły się taką wypowiedzią, bo wiedzieliby, że to nie była obelżywa mowa. A jednak wiele osób poczuło się dotkniętych, nie mówiąc już o panu Śmiszku, który się bardzo obruszył. Wypada mi więc przeprosić Pana Biedronia i wszystkich jego ciężko pracujących sztabowców. Zapewne, należałoby jeszcze bardziej przeprosić osoby naprawdę chore, które najbardziej słusznie mogłyby się poczuć urażone. Więc także przepraszam. I obiecuję, że będę bardziej starannie chronił tej tak ważnej w polskiej kulturze różnicy między prywatną a publiczną mową" - czytamy we wpisie Krzemińskiego.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z programu TVN "Tak Jest" z 23 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: [TVN 24]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News