tvn. U.S. Department of StateŹródło: U.S. Department of State
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Kwietnia 2020

Nowa odsłona wojny z TVN. TVP wycięło fragment wywiadu, który pasował do narracji

TVN nie przestaje być atakowany przez TVP. Tym razem pretekstem do krytycznego materiału jest wczorajszy wywiad ambasador USA w programie Fakty po faktach.

Dominującym tematem rozmowy Piotra Kraśki z ambasadora Georgette Mosbacher była epidemia wirusa SARS-Cov-2 oraz jej wpływ na gospodarkę i relacje polsko-amerykańskie. Nie zabrakło jednak wątku wojny, jaką przez ostatnie dwa tygodnie wypowiedziała TVN telewizja rządowa. 

Niewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemiiNiewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemiiCzytaj dalej

TVN dalej pod ostrzałem

Kilka dni temu ambasador stanęła w obronie amerykańskiej stacji. Na Twitterze wyraziła swoje wsparcie dla telewizji: - Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe." - napisała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
2. Wykolejenie tramwaju. Duże utrudnienia, składy na objazdach

W podobnym tonie wypowiadała się we wczorajszym wywiadzie. Mosbacher jako wartość nadrzędną wskazała wolnosć słowa: - Siedzę tu, w TVN i mogę powiedzieć, że uwielbiam wasze programy, są ciekawe i inspirujące. Czy sądzę, że bywacie stronniczy wobec prezydenta Trumpa? Tak, tak sądzę. Czy mi się to podoba? Nie. Ale zawsze będę bronić waszej wolności, byście mogli mówić, co tylko chcecie - mówiła. 

Telewizja rządowa skupiła się jednak na zupełnie innym fragmencie wywiadu. Największe zainteresowanie padło na pozytywną wypowiedź ambasador na temat reakcji polskiego rządu na epidemię: - Myślę, że rząd Polski radzi sobie doskonale. Podjął szybkie działania. Szczerze mówiąc, czuję się tu bezpieczniej niż w Nowym Jorku" - odpowiedziała na pytanie o obecną sytuację związaną z koronawirusem. 

Fragment został błyskawicznie podłapany przez prawicowych komentatorów i stał się hitem w serwisach społecznościowych. Obrona amerykańskiej stacji nie spotkała się jednak z podobnym entuzjazmem. Negatywnie na temat reakcji Georgette Mosbacher wypowiedział się były Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski: - " To, że ambasador danego kraju upomina się o jakaś konkretną narrację jakiejś audycji, to jest zaskakujące, bo w ten sposób wpisuje się w pewien spór polityczny, jaki toczy się w danym kraju" - skomentował w Telewizji Republika.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. U niektórych pacjentów koronawirus atakuje układ nerwowy. Opublikowano najnowsze badania
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Zamknęli miasto, boją się drugiej fali pandemii. Jedna osoba zaraziła koronawirusem 70 w Chinach

Źródła: TVP.info, Onet.pl