Ryszard Terlecki Jarosław Kaczyński. Wikimedia Commons / Piotr DrabikŹródło: Wikimedia Commons / Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Lipca 2020

Człowiek Kaczyńskiego publicznie obraził miliony Polek i Polaków. Zadziwiające sceny w programie na żywo w TVN

TVN 24 wyemitowało dziś rano wywiad z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Jak zawsze w wywiadach z tym politykiem, nie zabrakło kontrowersyjnych tematów i wypowiedzi.

Ryszard Terlecki był gościem Agaty Adamek w programie "Jeden na Jeden". W trakcie programu poruszono wiele tematów. Jednym z dominujących był wątek dotyczący powyborczych rozliczeń w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Posłanka PiS publicznie Posłanka PiS publicznie "drapała się" środkowym palcem. Zapadła pilna decyzja, media nie mają wątpliwościCzytaj dalej

TVN24 - gościem Ryszard Terlecki

Wicemarszałek został zapytany o to, czy w kontekście niedawnych wyborów prezydenckich powinien pojawić się jakiś gest wobec tych osób, które nie głosowały na prezydenta Andrzeja Dudę. - Przede wszystkim musimy wykonywać rozmaite gesty wobec tych, którzy głosowali na Andrzeja Dudę, i tu taki plan takich objazdów, podziękowań, można powiedzieć trochę radosnych pikników jest przed nami - stwierdził.

Alior Bank zapowiada ważne zmiany i poprawki. Wszyscy klienci muszą się przygotować, ogromny przełomAlior Bank zapowiada ważne zmiany i poprawki. Wszyscy klienci muszą się przygotować, ogromny przełomCzytaj dalej

Zaznaczył jednak, że Zjednoczona Prawica ma świadomość problemu, jakim jest dla niej słabe poparcie m.in. wśród osób dobrze wykształconych. - Analizujemy to, i jak zawsze w takich okolicznościach i w takiej sytuacji myślimy nad tym, jak to zmienić na przyszłość. Są ludzie, którzy mają wyższe wykształcenie, a może nie mają podstawowego. Niekoniecznie wyższe wykształcenie daje odpowiedni poziom, aby dokonywać wyborów - oznajmił. Wypowiedź tam wywołała duże kontrowersje wśród internautów, którzy oburzeni są kolejnym dzieleniem Polaków oraz podważaniem prawa części z nich do wybierania prezydenta.

Kolejną grupą, której nie po drodze z Prawem i Sprawiedliwością, są ludzie młodzi. Wśród grupy wiekowej 18-29 lat Andrzej Duda uzyskał najniższe poparcie spośród wszystkich badanych. Wynosiło ono zaledwie 36,3 proc. wobec 63,7 proc. prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Przeprowadziliśmy bardzo ciężką, trudną, skomplikowaną reformę organizacyjną szkolnictwa, edukacji, ale zatrzymaliśmy się w pół kroku, nie przeprowadziliśmy reformy programowej. To jest jeden z tych elementów, które będą się na nas mściły - stwierdził w "Jeden na Jeden" w TVN24 wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki.

Magda Adamek zapytała zatem, czy zmiana programu przyczyni się do wzrostu poparcia PiS - Jestem o tym przekonany. Mądrzejsi ludzie, bardziej zorientowani w rzeczywistości politycznej, historycznej, bardziej przywiązani do pewnych tradycji i bardziej utożsamiający się z tą tradycją z pewnością będą głosować na PiS - stwierdził Terlecki. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  3. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Źródło: TVN24