TVN. Screen z programu "Fakty" TVN
Źródło: Screen z programu "Fakty" TVN
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Listopada 2020

W TVN wydarzyło się coś wzruszającego. Na koniec jednego z programów wyświetlono materiał doprowadzający do łez

Pracował w TVN i był dziennikarzem oraz prezenterem w "Faktach". Marcin Pawłowski, bo o nim mowa, zmarł 20 listopada 2004 po przegranej walce z nowotworem złośliwym. Produkcja cały czas pamięta o koledze z pracy. Pod koniec programu informacyjnego doszło do wzruszającego momentu.

Telewizja TVN istnieje od 1997 roku, a Marcin Pawłowski był związany z "Faktami" praktycznie od początku. Zajmował się tematami politycznymi, ale także tematami społecznie ważnymi. Był też prowadzącym "Magazyn 24 godziny" w TVN24.

Magdalena Ogórek znów szczuje na Strajk Kobiet? Karygodne: Magdalena Ogórek znów szczuje na Strajk Kobiet? Karygodne: "Idź zwracać na siebie uwagę gdzie indziej. Do pani Lempart np."Czytaj dalej

Był dziennikarzem TVN. "Fakty" co roku go upamiętniają

Marcin Pawłowski pracował dla TVN od początku i to m. in. on zapracował na sukces stacji. Zaczynał od pracy w 1 Programie Telewizji Polskiej i współprowadził program "Filmidło" z Karoliną Korwin Piotrowską. 20 listopada przypadła już 16. rocznica śmierci dziennikarza. Redakcji "Faktów" ani razu nie zapomnieli o tym dniu.

Dramatyczne doniesienia o Bogumile Wander. Znajduje się w ośrodku, w którym nie może jej odwiedzić nawet własny mążDramatyczne doniesienia o Bogumile Wander. Znajduje się w ośrodku, w którym nie może jej odwiedzić nawet własny mążCzytaj dalej

"Najpierw było radio, potem także telewizja. Marcin Pawłowski relacjonował najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, m.in. pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, atak terrorystyczny z 11 września 2001 roku czy igrzyska olimpijskie w Salt Lake City. Mówił, że ważną częścią walki z chorobą była dla niego praca. Dlatego - mimo choroby - nadal prowadził "Fakty" TVN" - opisuje TVN24 w swoim artykule ku pamięci Pawłowskiego.

Dziennikarz relacjonował m.in. zamachy z 11 września 2001 oraz pielgrzymkę do Polski papieża Jana Pawła II. W 2002 roku został zdiagnozowany u niego nowotwór złośliwy pod bardzo ciężką postacią. Aby ratować życie Pawłowski wyjeżdżał nawet na leczenie do Szwajcarii.

Po dłuższej przerwie pojawił się latem 2004 roku kilka razy w roli prowadzącego "Fakty" TVN. Pracował tak naprawdę do ostatnich chwil.

Został pochowany na warszawskich Powązkach 24 listopada 2004 roku (kwatera 21-1-7). Po śmierci otrzymał odznakę "Dziennikarz Roku" w konkursie Grand Press.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Nowy podatek podwyższy ceny wszystkich produktów. Rząd nie ma zamiaru dłużej się wstrzymywać
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Korwin-Piotrowska wspominała go bardzo ciepło w rozmowie z Press: - Spotkaliśmy się w Kolorze. To było radio miejskie, Marcin robił materiały o wszystkim: korki, manifestacje, babcie na rogu sprzedające pietruszkę... Miał zmysł obserwacji, umiał słuchać - mówiła.

Wspomniała także współpracę w programie "Filmidło": - Nie znał się na filmie, ale to był strzał w dziesiątkę. Miał luz i był naturalny. Nie było dubli. Szybka piłka. Mega profesjonalizm.

Pod koniec "Faktów" TVN w ciszy na ekranie została wyświetlona podobizna dziennikarza, właśnie 20 listopada.Grafika wyróżniająca pochodzi z programu "Fakty" TVN.

Źródła: TVN24 - 16 lat temu zmarł dziennikarz "Faktów" TVN Marcin Pawłowski.

Rossmann rozbija bank, przed sklepem ustawią się wielkie kolejki. Fenomenalna oferta na Black Friday, musicie się przygotowaćRossmann rozbija bank, przed sklepem ustawią się wielkie kolejki. Fenomenalna oferta na Black Friday, musicie się przygotowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  2. Czemu pierogi od babci zawsze smakują najlepiej? Sekretem jest 1 składnik, zmienia absolutnie wszystko
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Polsat wyjawił porażającą prawdę. Nic nie zwiastowało tragedii. Wsiedli na pokład samolotu bez najmniejszych obaw
  7. Nie mogli uwierzyć w tajemnicze znalezisko na środku pustyni. Olbrzymi metalowy monolit dziełem kosmitów?