TVN. YouTube/Uwaga TVN/16.11.20/ScreenŹródło: YouTube/Uwaga TVN/16.11.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Listopada 2020

TVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w Poznaniu

Stacja TVN opublikowała materiał, który ma ukazywać realia panujące w szpitalu imienia Józefa Strusia w Poznaniu. Placówka została przekształcona na oddział covidowy. Pacjenci wysłali do medium porażające relacje. Dyrekcja odcina się od zarzutów i publikuje specjalne stanowisko.

Pacjenci z chirurgii ogólnej przesłali do TVN-u materiały zawierające zdarzenia, jakie mają mieć miejsce w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Jurek Owsiak wydał nagły i pilny apel. Jurek Owsiak wydał nagły i pilny apel. "Szpitale, nie wyrzucajcie pacjentów z łóżek"Czytaj dalej

Dziennikarze medium wskazali, że autorzy nagrań określają szpital mianem "umieralni". - Zostawia się pacjentów na całą noc i nie wolno wciskać przycisków alarmowych i nikt tego nie robi. Pacjenci, którzy są podłączeni pod sprzęt, który pokazuje saturację na poziomie 15-20 proc., leżą tak całą noc - deklaruje pan Maciej dla "Uwagi! TVN", po czym dodaje:

Stacja TVN przekazała nagrania poznańskich pacjentów. Sprawę skierowano do prokuratury

- Pacjenci, którzy wymiotują całą noc, leżą tak we wszystkim. Pacjenci umierają w nocy, ponieważ nie otrzymują pomocy, mimo wołania i krzyków - słyszymy. 

Według doniesień medium medycy mają zwracać się do chorych, mówiąc: "czego się k***a drzesz". Lekarze mają nie odbywać nocnych dyżurów. - Od godz. 23 do 5:30 na oddziale nie ma nikogo, są tylko pacjenci - komentuje jedna z podopiecznych. 

Poznański ośrodek ma również przetrzymywać pacjentów na siłę. Z relacji świadków ma wynikać, że łóżka są zajmowane przez osoby, które od września nie przejawiają żadnych objawów wirusa.

Marcin Najman, słynny wojownik TVP, został zdyskwalifikowany podczas Fame MMA8. Ogromna porażkaMarcin Najman, słynny wojownik TVP, został zdyskwalifikowany podczas Fame MMA8. Ogromna porażkaCzytaj dalej

Na zarejestrowanych filmach można dostrzec seniora leżącego na podłodze. Inny zaś miał poruszać się na kolanach. - Było ciężko i długo, ale w końcu udało mi się wyjść. Po tych 15 dniach czuję się jakbym wyszedł z więzienia - deklaruje pan Maciej dla TVN-u.

Po premierze materiału dyrekcja szpitala wydała oświadczenie. Sprawę skierowano do prokuratury, Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do zarządu TVN-u. Nie wiemy jednak, jakie konkretne zarzuty pod adresem dziennikarzy mają zostać skierowane przez placówkę służby zdrowia. 

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Niestety, klienci jednego z największych banków w Polsce w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie pieniądze
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Tymczasem kilka dni po publikacji nagrań przez TVN z okna szpitala wypadł 60-letni mężczyzna. Jego łóżko znajdowało się na 6 piętrze. "Był to 60-letni mężczyzna, który został przywieziony do naszego szpitala w dniu wczorajszym z typowymi objawami COVID-19" - podawał rzecznik placówki dla Radia Zet. 

Interwencję podjął między innymi wojewoda wielkopolski. Mikołajczyk zarządził rozszerzenie zakresu kontroli w placówce. Pierwsze działania polityka miały miejsce również po emisji materiałów, przygotowanych przez pacjentów dla TVN-u. 

Nie wiemy, co doprowadziło do tragicznego wypadku. 

TVN

 

Ksiądz nadal promuje kłamstwa o pandemii. Kuria chciała go ukarać, niespodziewana reakcjaKsiądz nadal promuje kłamstwa o pandemii. Kuria chciała go ukarać, niespodziewana reakcjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do stracenia
  2. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. W sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regiony
  7. Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank Śląski

Źródło; [Uwaga! TVN/Radio Zet]