TVN. Fakty po Faktach TVN/18.11.20/Screen
Źródło: Fakty po Faktach TVN/18.11.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Listopada 2020

Miał już kończyć "Fakty" TVN, niespodziewanie wypalił. W studiu zaległa głucha cisza

Prowadzący właśnie kończył program TVN, gdy doszło do niebywałej sytuacji. Piotr Marciniak, bo o nim mowa, zapowiedział gościa Anity Werner, Adama Hofmana. Niespodziewanie odniósł się do taśmy, która została ujawniona przez Romana Giertycha. Wszystko się nagrało, a materiał teraz okrąża media społecznościowe.

Ostatnie wydanie "Faktów po faktach" może zaskakiwać. Dziennikarz TVN po zaprezentowaniu najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych zwrócił się na wizji do Adama Hofmana, który nie był jego rozmówcą. W ramach żartu uprzedził go, że jego występ jest nagrywany. Anita Werner nawet nie wiedziała, co powiedzieć.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyHubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

Dziennikarz TVN nie mógł się powstrzymać od uszczypliwego komentarza

- Z nami dzisiaj Anita Werner i Adam Hofman. Przypominam tylko, że rozmowa się nagrywa - wypalił Marciniak z uśmiechem. O co chodzi w komentarzu dziennikarza? Otóż Roman Giertych jeszcze 4 dni temu pisał o próbie zastraszenia oraz propozycji korupcyjnej, jaka miała zostać złożona biznesmenowi, oskarżonemu o oszustwa wobec klientów Idea Banku. Za niepokojącymi ofertami miał stać właśnie Adam Hofman.

Były minister, by potwierdzić swoje tezy, ujawnił nagranie z podsłuchu podczas rozmowy Hofmana i Czarneckiego. Na odpowiedź bohatera kolejnej afery nie trzeba było długo czekać. - Ostatnie wypowiedzi Romana Giertycha w stosunku do mnie i do mojej agencji, wypowiedzi niezgodne z prawdą, nie mogą nie doczekać się pozwów zarówno z Kodeksu karnego, jak także z Kodeksu cywilnego - deklarował polityk na antenie TVN.

W postach Giertycha padło też oskarżenie pod adresem Hofmana o popełnienie przestępstwa z artykułu 230 Kodeksu karnego.

Dziś 65. urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Wybitny dziennikarz Szkła Kontaktowego odszedł w bardzo przykrych okolicznościachDziś 65. urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Wybitny dziennikarz Szkła Kontaktowego odszedł w bardzo przykrych okolicznościachCzytaj dalej

"Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" - brzmi przepis polskiego prawa, do którego odnosił się gość stacji TVN.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Rozmówca Anity Werner podtrzymuje, że jego współpraca z Czarneckim ograniczała się do świadczenia usług komunikacyjno-doradczych. Zadeklarował też widzom TVN-u, że złożenie stosownego pozwu jest jedynie kwestią czasu. - Oszuści nigdy nie wygrywają, a w tej sprawie Roman Giertych mówi nieprawdę, informuje opinię publiczną o rzeczach, które są nieprawdziwe i za to zostanie pozwany - komentował.

Co więcej, Hofman utrzymuje, że nie zalecał swojemu klientowi rozpoczęcia pracy z Michałem Krupińskim. To właśnie Czarnecki miał chcieć znalezienia kogoś do współpracy.

Roman Giertych wprost oskarża partię rządzącą o wykorzystywanie Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz prokuratury do realizowania bliżej nieokreślonych partyjnych interesów. Podczas przeszukiwania domów prawnika agenci mieli wykazywać szczególne zainteresowanie taśmami, na których ma być właśnie gość TVN-u.

Warto również zaznaczyć, że oponent Hofmana domaga się powołania niezależnej komisji śledczej, której pracami przewodziłaby opozycja. Powołanie takiego organu miałoby umożliwić byłemu ministrowi ujawnienie wszelkich dowodów.

Zofia Klepacka powraca i grzmi o Strajku Kobiet. Zofia Klepacka powraca i grzmi o Strajku Kobiet. "Nie widzę, aby homoseksualistów ktoś bił"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Objawy zakwaszenia organizmu. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do bardzo groźnych powikłań
  2. Siostra Anastazja podzieliła się przepisem na cudowne ciasto "Marysieńka". Wygląda jak milion dolarów, a smakuje wręcz niebiańsko
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Rozpaczliwy apel do premiera i rządu. Zakopane może się nie pozbierać, chce zmiany decyzji
  7. Na jego dom spadł meteoryt. Dziś jest milionerem, niezwykła historia

Źródło; [Fakty po Faktach]